5 клас

Тема. Що впливає на якість виготовлення плетеного виробу. Конструкція виробу. Добір матеріалів та інструментів.

Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будем добре працювати,
Щоб хороші результати мати.


На конструкторському етапі виконується основна творча діяльність: вироблення власних ідей та вибір остаточного варіанту, розробка ескізів та креслень деталей, розробка ескізів оздоблення, розробка технологічного процесу у вигляді таблиць.

Стадії:

· вироблення ідей та варіантів;
· складання ескізного малюнка остаточного варіанту виробу;
· виконання ескізів деталей проєктованого виробу;
· вибір конструкційних матеріалів;
· розробка технологічної послідовності виготовлення виробу;

Браслет — це прикраса у вигляді кільця, яке буває зімкнутим, розімкненим або на застібці, вузьким або широким, жорстким або м'яким.
Існує багато різних видів цих прикрас, кожен з яких має свої переваги і техніку плетіння.

Браслет завжди вважався стильним аксесуаром, який прикрашав зап'ясті не тільки жінок, але й чоловіків. Такі прикраси можна купити в будь-якому магазині. Салони пропонують вироби із золота, срібла, платини та інших матеріалів. Однак багато дівчат віддають перевагу носити браслети із шнурків, зроблені своїми руками.

Браслети, створені своїми руками, завжди ексклюзивні, привабливі і оригінальні. Крім шнурків, можна додавати в браслети різні компоненти у вигляді гудзиків, намистин, підвісок та спеціальної фурнітури. Такі доповнення допомагають перетворити виріб і зробити його ще більш цікавим.
Коли ви освоїте техніку плетіння шнурків, можна тішити себе і своїх близьких авторськими прикрасами за допомогою тільки своєї фантазії і ідей.
Такі браслети носять не по одному, а в кілька рядів.


Всі нитки для плетіння можна класифікувати за кількома ознаками. Так, одним з них може бути походження робочого матеріалу – натуральне (наприклад, бавовняна або вовняна нитка) і синтетичний (поліпропіленове або поліефірне волокно).





підходить для виготовлення таких виробів, як сережки, підвіски, браслети, намиста. Однак потрібно пам’ятати, що такі речі натуральні, безпечні (якщо не використані токсичні барвники, але термін їх служби значно менше). Важливим нюансом є і цінове питання. Бавовняна нитка досить недорога. Однак її кінець не плавиться на вогні, щоб закріпити нитки, потрібно використовувати клей, а не запальничку. Товщина може варіюватися від 1 до 5 мм.
Нитка може бути вощеного, в такому випадку більш жорсткою, ніж звичайна бавовняна нитка.

– найчастіше застосовуються у плетінні браслетів або фенечок. Плюсами цього матеріалу є низька вартість, а також наявність великого вибору серед кольорової палітри. Нитки приємні на дотик. Проте з часом можуть втрачати свій колір.

також відноситься до натуральних матеріалів. Характеризується високою жорсткістю, тому при роботі з нею бажано попередньо розм’якшувати матеріал.



Раніше використовувалися переважно для прошивання підошов взуття, однак, їх міцність дозволяє плести і в техніці макраме. Це матеріал синтетичного походження, володіє міцністю, і за рахунок цього вироби з нього довговічні. Також кінці волокна плавляться у вогні. Тому край вироби можна обробляти запальничкою. За рахунок вощіння набуває певну жорсткість.
чудовий, приємний на дотик, натуральний матеріал (хоча є і синтетичні аналоги). З нього виготовляють невеликі речі, які потребують ніжності, витонченості – маленькі сумочки, клатчі, сережки. Однак слід пам’ятати, щоб кінці не расплетались, нитки потрібно обробляти клеєм і робити вузлик. В роботі варто використовувати клей ПВА.


– це найчастіше міцний шнур. Буває різного відтінку, також представлена в м’якому варіанті (тому їх бажано не плутати). Товщина також невелика 1-2 мм.



за допомогою якого можна створити біжутерію в сучасному стилі. Їх можна застосовувати в комплектах з яскравими кристалами і склом, а також використовувати в ролі основи для металевих компонентів прикрас. Такі еластичні шнури можна застосовувати для нанизування гудзиків і підвісок, які виділять вас з натовпу.




– це досить товста, важка нитка, також натурального походження. Володіє ворсистість, грубістю. Товщина її коливається від 1 до 4-6 мм. Тому можна створювати різні вироби. Товстою ниткою можна досить швидко робити предмети декору, наприклад, вазочки або горщики для квітів.

Деякі також використовують рибальські нитки. Вони володіють достатньою міцністю.





допоможуть зібрати оригінальну прикрасу для зап'ястя. Існує багато ідей для творчості. Ви можете використовувати матеріал в якості основи або чергувати його з ланцюжком. На поточний момент користуються популярністю замшеві ремінці для годинників.



виконані з плоского шнурка є ще одним видом прикрас, які займають високі позиції популярності в світі жіночої і чоловічої моди. Такі вироби характеризуються широкою різноманітністю - можна використовувати тонку, щільну шкіру, клапті і смуги. Шкіряний шнурок може бути єдиною основою або лише окремим фрагментом декору.


  1. Матеріал повинен бути якісним
  2. Майстриня повинна знати, як правильно поєднувати кольори
  3. Матеріал повинен володіти достатньою міцністю, еластичністю.
  4. Перетин джгута має бути круглим. Це забезпечить об’ємність вашим узелкам і красу виробу.
  5. Бажано використовувати в міру слизькі волокна.
  6. Потрібно розуміти, яке волокно підійде для створення виробу. При цьому враховується товщина, колір, природа (синтетичний або натуральний матеріал), міцність нитки.
  7. Також волокно має бути приємним на дотик.
  8. Пухнастість в макраме буде зайвою.
  9. Нитки повинні володіти певною жорсткістю і скрученностью.


Це дуже важливий етап у роботі. Точнісінько розрахувати необхідну довжину нитки для того чи іншого виробу досить складно. Витрата ниток залежить від багатьох факторів: від задуманого розміру виробу, вузлів і візерунків, що застосовуються, товщини і фактури ниток, індивідуального виконання майстра. Зазвичай, у описах виробів розрахунок дається з деяким запасом. Нитка, закріплена на основі, повинна бути в чотири рази довшою за готовий вироб. При закріпленні нитки на основу нитка складається вдвічі. Довжина нитки повинна відповідно подвоїтися і бути у вісім разів довшою від задуманого виробу.

При створенні браслетів своїми руками можна використовувати різного роду «родзинки», які додадуть прикраси оригінальність і незвичайність. Наприклад, додати ніжності можна з допомогою намистин. Вони розбавлять грубий матеріал і підкреслять вашу жіночність. Крім намистин, ви можете додати у виріб металеві підвіски, гайки, гудзики і навіть звичайні стрічки.

Широку популярність отримала фурнітура Regaliz, використовувана в шкіряних браслетах. Багато магазинів продають вже готові вироби, основу яких становить міцна шкіра з керамічними та металевими слайдерами. Якщо ви хочете створити аксесуар своїми руками, можна придбати окремо фурнітуру і додати її в оформлення вашого виробу.

Виробник пропонує широку лінійку аксесуарів, серед яких кожна майстриня зможе знайти те, що потрібно саме їй.


Плетіння браслетів може проводитися з шнурків будь-якого кольору. На сьогоднішній день у продажу присутній матеріал в будь-якій інтерпретації, тому ви зможете створити будь-який аксесуар для свого зап'ястя. Виходячи від вигаданого образу, можна зайнятися плетінням однотонного браслета або скористатися шнурками різних кольорів.

При створенні свого аксесуара слідкуйте за сполучуваністю відтінків. Широке поширення набули білі браслети з елементами червоного. Вони універсальні і можуть носитися з різними нарядами. Можна чергувати не тільки колір шнурків, але і вставок. Приміром, придбати чорний шкіряний шнур, розбавивши його синіми скляними вставками.

Вибір кольору залежить від вашої фантазії і стилю браслета, а також смакових уподобань. Хтось любить стримані класичні моделі, комусь подобаються яскраві літні варіанти.

Дана символіка представлена лише на асоціативному рівні, тому ви можете не дотримуватися строгих рамок кожного значення кольору, адже у кожного свій смак, і можете вільно комбінувати будь-які кольори. Головне щоб вам подобалося.

Червоний – кохання, пристрасть, вогонь, радість, прихильність, енергія.
Помаранчевий – пацифізм, уподобання, енергія, вогонь.
Жовтий – сонце, віра, туга, краса, ревнощі, нещирість, заздрість, літо, золото, гроші, доля.
Зелений – молодість, природа, надія, гармонія, вічність, віра, життя.
Блакитний – дружба, гармонія, туга, небо, надія, вода, розум, спокій, безмежність, умиротворення.
Синій – спокій, відкритість нового, любов до Бога, умиротворення, довга пам'ять, гармонія, дружелюбність, небо, дух, нескінченність.
Фіолетовий – мрії, мудрість, містика, оригінальність, дружба.
Рожевий - любов, пристрасть, прихильність, енергія, ніжність, мрійливість.
Білий – чистота, свобода, вишуканість, правда, шлях, життя, добро, світло, віра, початок, незалежність.
Чорний - сум, самотність, магія, сильна енергія, небажання спілкуватися, очищення, відчуження, безстрашність, незалежність.
Паперова трубочка – це матеріал, що вийшов в результаті намотування газетної смужки на спицю або інший аналогічний інструмент. Трубочка є круглою, скрученою по спіралі смужкою паперу.
Паперова лоза – це сплюснута трубочка, що нагадує стрічку або лозу.








1. Здійснити пошук видів плетіння
2. Закінчити виготовлення паперових трубочок
3. Написати «Історія виникнення браслета»










Немає коментарів:

Дописати коментар