Трудове навчання (дівчата)

                     Тема. Остаточна обробка виробу. Презентація проекта

Вітаю вас, дівчата!!!

Одним із етапів нашого проекту є оздоблення вашого виробу, тобто вашої торбинки.

Оздобленням називають надання виробам гарного вигляду за допомогою прикрас.

         Воно має велике значення для розвитку національної культури, естетичних смаків, творчого мислення людини. Тасьма, шнури, сутаж, рулик, кант, помпони, бахрома, китиці – всі ці текстильні вироби є оздобленням.

Тасьма: це особлива декоративна тканина, що випускається у вигляді смуг або стрічок різної ширини. Тасьма використовується, як правило, для кінцевої обробки вже готових виробів.

Шнури: вироби із кручених ниток: круглі, плоскі, плетені, в'язані, виті. Використовують для оздоблення одягу, головних уборів, для зав'язування та закріплення деталей.

Сутаж: вид плоского шнура для оздоблення і плетіння; складається із двох шнурів із спільним переплетенням та заглибленням посередині для зручності прокладання строчки.

Рулик: це смужка тканини, викроєна по косій, шириною 2 - 2,5 см; прострочена та вивернута за допомогою голки. Використовують для виготовлення петель, ґудзиків і для оздоби ( узори на комірах, кишенях).

Кант: вузька кольорова смужка, оторочка по краю чи шву одягу (викроюється по косій, пришивається до деталі таким чином, щоб кант виступав на 2-3 мм, може протягуватись шнурок). Використовується для оздоблення блузок, плаття, форменого одягу.

Помпон: це кулеподібна прикраса із будь яких ниток (фр. pompe –пишність, урочистість). В залежності від форми шаблона і вибраних кольорів ниток можна отримати круглі, овальні, різнокольорові помпони.

Бахрома: (араб. «mucharramat» – мережива) – тасьма з висячими з одного боку нитками, м'якими волокнами, шнурками або будь-якими іншими підвісками.

Китиці: це жмуток ниток, шнурів, т. д. скріплених в одне ціле. 

Орієнтовний план захисту проекту

♦♦ Сфотографувати виріб

♦♦ Пояснити, у чому полягала мета проекту та які було поставлено завдання для виконання роботи.

♦♦ Розповісти про особливості конструкції та переваги створеного виробу порівняно з іншими.

♦♦ Відзначити недоліки в роботі (що можна переробити (удосконалити) у разі повторного виконання проекту з метою покращення якості й естетичності сприйняття.

♦♦ Визначити, чи відповідає виготовлений виріб запланованому задуму

♦♦ Відзначити, які знання, уміння та навички отримано під час реалізації проекту (які джерела пошуку інформації опрацьовано, які нові техніки (технології) опановано, які навички вдосконалено, які особисті надбання у проектній роботі, що було найцікавішим у роботі тощо).

♦♦ Дати об’єктивну оцінку виконаній проектній роботі, визначити, чи досягнуто заплановану мету

♦♦ Прорекламувати виріб або проектну роботу в цілому

♦♦ Розповісти, чи отримано задоволення від результатів діяльності

Завдання: оздобити вашу торбинку, сфотографувати, в зошиті записати число, тему, написати захист у вигляді оповідання. Захист разом с фото надіслати

Немає коментарів:

Дописати коментар