Рапорт. Поняття «Стилізація». Замальовки орнаментальних композицій у смужці та квадраті, стилізування рослин і тварин в ахроматичному зображенні.

Сьогодні я вас  знову запрошую в світ  килимарства,  де ми працюватимемо разом і звичайно розраховую на вашу підтримку та допомогу. Кожному з вас хочу побажати на цьому уроці бути
                                                                                                          
У – успішним
С – самовпевненим
П – працьовитим
І – інформованим
Х – хоробрим

У – уважним

Рапорт орнаменту — ритмічне повторення одно­го елемента орнаменту за всією довжиною вишивки (мал.). Рапортом може бути будь-який мотив: геоме­тричний, рослинний, тваринний тощо.


Стилізація — це творча переробка форм реального світу з найбільшим художнім узагальненням, виявленням його умовних декоративних якостей. Для відтворення у вишивці краси й гармонії природних форм навколишнього середовища треба знати прийоми стилізації.

Початковий етап стилізації — це переробка природних форм на декоративні, тобто натурні замальовки та і етюди, в яких передаються найхарактерніші риси об'єкта зображення. Переробку натурних замальовок на декоративні площинні композиції виконують засобами графіки або аплікації. Переробка пейзажних мотивів на декоративні вимагає попереднього вивчення навколишнього середовища, вміння узагальнювати природні мотиви, починаючи від дерева і закінчуючи такими складними, як ріка або небо. Переробляючи предмети на декоративні композиції, можна вільно міняти розміри предметів. їхній колір, тонові співвідношення.

Практична робота
Замальовки орнаментальних композицій у смужці та квадраті, стилізування рослин і тварин в ахроматичному зображенні.

На мал. показано схеми побудови орнаментів у квадраті і в колі: орнамент-облямівка, який можна комбінувати з оформленням центру квадрата чи кола; орнамент, побудований по діагоналях квадрата або пс діаметрах кола; орнамент, композиція якого побудована у поділеному на чотири частини квадраті або колі. Можливі поєднання цих композиційних схем.
Орнамент в трикутнику ділиться на 2—3 частини або на 6 частин,, залежно від величини і форми орнаменту.
Широкого застосування у побуті набули необмежені (сітчасті) орна­менти, які прикрашають шпалери, тканини, паркет, килими та інші предмети.
Малювання необмежених орнаментів проводиться після малюван­ня їх у замкнутих фігурах. Для рівномірного заповнення площини орна­ментом спочатку малюють сітку. Сітка ставить кожен елемент на своє місце, надає орнаменту ритмічності. Сітка заповнюється у горизонталь­ному і вертикальному напрямках, в шаховому порядку, з пропуском одного або більше рядків сітки, по діагоналі тощо.



Немає коментарів:

Дописати коментар