5 клас

Тема. Проблема енергоефективності школи у епоху цифрових засобів навчання. Проєкт «Школа майбутнього».



«Валіза»

Сьогодні на уроці я пропоную Вам здійснити подорож . Але будь-яка подорож починається зі збору речей.



Термін «енергоефективність» має на увазі під собою комплекс економічних, організаційних і технологічних заходів, головна мета яких – підвищення ефективності використання енергоресурсів у всіх сферах життєдіяльності людини.

Вирішення питання – як підвищити енергоефективність –допоможе вирішити відразу кілька проблем:
  • v зниження споживання енергоносіїв автоматично призведе до зниження собівартості продукції
  • v підвищивши енергоефективність будівель, вдасться знизити вартість комунальних послуг і підвищити їх якість
  • v зменшення споживання викопних енергоносіїв дозволить знизити викиди парникових газів, тим самим покращивши екологічну обстановку в країні.
Енергоефективність – споживання меншої кількості енергії на виконання одного і того ж обсягу роботи з освітлення, нагрівання, охолодження тощо.

Енергозбереження і енергоефективність. Ці два поняття часто плутають, хоча між ними є велика різниця. Наприклад, у вас власний будинок, і вас почала засмучувати платіжка за газ. Якщо йдеться про енергозбереження, ви вдягаєте теплий светр і виставляєте нижчу температуру на котлі. А якщо вас цікавить енергоефективність, то ви шукаєте, де ваш будинок втрачає найбільше енергії, і вирішуєте, чи треба замінити вікна, поставити ущільнювач, щоб не було протягу з вхідних дверей, чи одягнути весь будинок у «шубу» з теплоізоляції. Або поставити ще й регулятори на батареї, щоб давати мінімум тепла в порожні кімнати. Таким чином, потрібно виявити точки найбільших втрат, а також вкласти кошти, щоб ці втрати перекрити.



Мультфильм "Добре світло". Энергосбереження – дітям. https://www.youtube.com/watch?v=EbvMfsux91c

Відео “Енергозбереження” https://www.youtube.com/watch?v=j4Xwnv7ic4A







Тепло утікає від нас крізь всі огороджуючи конструкції дому: вікна, стіни, цоколь, дах, підвал, вхідні двері, вентиляцію. На цей процес впливають два фактори: різниця температури в домі і на вулиці; теплопровідність конструкцій.

Це можна з’ясувати за допомогою спеціальних пристроїв – тепловізорів.

Червоний і жовтий колір означає найбільші втрати тепла
Для цього робиться тепловий аудит помешкань школи.

Тепловий аудит – обстеження об’єкта з метою з’ясування ефективності використання теплових ресурсів та визначення резервів їх економії


Будинки розрізняються за класами енергоефективності. Вони позначаються буквами англійського алфавіту: А, В, С, D, E, F, G. Найбільш енергоефективним є будинок класу А, найменш – G . Ті, хто живе в енергоефективних будинках (як багатоквартирних, так і індивідуальних) менше витрачають коштів на оплату енергії, бо їхні будинки менше її споживають.

Розумний будинок

Ваш будинок буде працювати на вас. Програмовані термостати дозволяють споживати енергію в економному режимі. Вони легко адаптуються до необхідного рівня температури і працюють відповідно до нього. З їх допомогою в будинку включається опалення і вимикається вентиляція в спекотну або холодну пору доби, при функції клімат-контролю. Важливу роль відіграють спеціальні системи автоматизації, які забезпечують постійний дистанційний контроль освітлення, температури, сигналізації і віконних штор за допомогою мобільного телефону.


У 2015 році українська компанія V.A. Solutions Estonia розробила комплексний онлайн-сервіс для обслуговування об’єктів нерухомості — Prengi, який дозволяє керувати всіма процесами технічного обслуговування в мережі супермаркетів, на великому підприємстві, у житловому фонді тощо. Зокрема, модуль енергоефективності цієї онлайн-системи дозволяє відстежувати і аналізувати енерговитрати на об’єктах, а отже керувати їхньою енергоефективністю.

В основі модуля — автоматизований контроль показників лічильників (газ, електроенергія, водопостачання), аналіз витрат і пропозиції рішень щодо їх оптимізації.


Енергозбереження в школі - це економія електроенергії, яка ґрунтується на застосуванні енергозберігаючих технологій, покликаних скоротити втрати електроенергії.
  • Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони є енергозберігаючими, а також виділяють ніяких шкідливих речовин;
  • Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані його можна залишати, якщо Ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин, а не на цілий день/ніч.
  •  Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), довше часу, потрібного для їхньої повної зарядки.
  • Обов’язково вимикати усі прилади. Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення.
  • Використовувати сучасне енергоефективне обладнання.
Класи енергоефективності побутової техніки (ЕЕ)

Кожен з нас розуміє, що обсяги споживання енергії у різних приладах свої

Сьогодні на новій техніці, яка пропонується у продажу, прийнято вказувати спеціальне буквено-знакове маркування, яке вказує на рівень споживаної кожним приладом енергії. Класифікація складається з 10 ступенів, які зазвичай розфарбовують у різні кольори, щоб при покупці споживачам було простіше зорієнтуватися.

Будь-який електричний прилад завжди споживають певну кількість енергії у одиницю часу.

Зараз тільки чотири верхніх рівня, що позначаються літерою A, мають фіксований колір – зелений. А ось буква B вже може розміщуватися як на салатовому тлі, так і на світло-помаранчевому, C – на салатовому або помаранчевому, D – на жовтому або червоному, E – на гірчичному або червоному. Букви F та G сьогодні практично не використовуються й зазвичай зберігають старий принцип маркування: смуга F має насичений бордовий відтінок, а G – чорний. Описане забарвлення дозволяє інтуїтивно зрозуміти, що саме прилади з зеленим фоном найбільш ефективні.

Вибирати слід тих її представників, у яких клас енергоспоживання не нижче А, в ідеалі - А + і А ++. Такі прилади споживають до 30% електроенергії менше, ніж прилади нижчого класу.








Немає коментарів:

Дописати коментар