8 клас

Тема. Технологія виготовлення маски для сну. Вибір інструментів та матеріалів, виготовлення шаблону. Складання технологічної карти.

Для створення практичного аксесуара необхідно правильно підібрати тканину. Зазвичай подібні вироби складаються з трьох шарів. Тканина повинна бути м'якою, гіпоалергенної, натуральної і приємною на дотик. Найкраще підійде бавовна, ситець, фланель або бамбукове волокно (воно ще й має бактерицидні властивості, тому захистить від запалень слизової).
Наступний шар необов'язковий, але з ним носіння маски буде більш комфортним. Традиційно в якості м'якого наповнювача використовують синтепон. Він може бути складний в кілька шарів, тут все залежить від особистих переваг.
Матеріал для лицьової частини виробу повинен бути красивим, його практичні властивості і натуральність великого значення не мають. Якщо немає бажання морочитися з оригінальним декором, краще за все взяти гарне мереживо, яке накладається на основну тканину.
Керуючись декоративними властивостями матеріалу, не можна забувати про основне призначення маски - забезпечення хорошого затемнення. Тканини повинні бути щільними або темними, в крайньому випадку, можна зробити ще один додатковий шар спеціально для блокування світла.
Додатково знадобляться гумка, бейка або стрічка для облямівки, швейна фурнітура. Для декорування маски заборонено використовувати дрібні елементи, які можуть відірватися і потрапити в дихальні шляхи. Ніяких паєток, стразів, бісеру та інших дрібниць.


2.3. Інструменти та матеріали:
  • Матеріал: бавовна, ситець, атлас, фланель і т. ін. Рекомендують використовувати атлас, тому що він приємний на дотик. 
  • Флізелін або синтепон 
  • Нитки з голкою. 
  • Гумка для виготовлення деталі, яка кріпитиме маску до голови. 
  • Фланель чи фліс для внутрішнього шару. 
  • Прикраси: мережива, стрічка, бісер, гіпюр. 
  • Лекало – шаблон, який був попередньо розкреслений та вирізаний на картоні.


ІІІ. Технологічний етап.

3.1. Складання технологічної карти.


Опис процесу створення маски для сну

Насамперед потрібно підготувати всі матеріали, пропрасувати відрізки тканини.
Пошиття будь-якої деталі одягу або аксесуара починається з викрійки. Спочатку потрібно нанести на аркуш паперу макет маски. Використовувати необхідно власні розміри, але в середньому маски роблять довжиною 21-23 см, висотою - 10-12 см.

Як зробити форму в натуральну величину?

Викрійка (шаблон, лекало) буде одна, але для різноманітності додають тканини, візерунки та інші деталі. Спочатку на папері малюють форму з урахуванням припусків на шви. Попередньо вимірюють ширину обличчя та висоту перенісся.
Для початку слід з картону вирізати лекало майбутньої маски саме таких розмірів, яких вам буде потрібно. 
Якщо у вас не відразу вийде, не турбуйтеся, просто зітріть і спробуйте ще раз! Малюйте до того моменту, поки ви не будете задоволені результатом.

Фото 1. Шаблон для викройки класичної маски розміром 20 см завдовжки і 10 см завширшки.

Довжина виробу становитиме 18-29 сантиметрів, а ширина частин, які розмістяться на очі - 10-13 см. Викрійку спочатку вирізають на папері. Це необхідно для уточнення відповідного розміру. Потім роблять із картону.

Вирізаємо шаблон

Після того, як зробили шаблон, виріжте його.














































Немає коментарів:

Дописати коментар