7 клас

Тема. Другі страви української кухні. Страви з круп. Технологія приготування других страв

Крупи є неза­мінним продуктом харчування. Із них можна готувати каші, запікан­ки, котлети, використовувати для приготування супів, фаршів, пу­дингів. Таким чином, крупи як основний або додатковий компонент страви завжди входять до раціону кожної сім'ї.


КРУПА - харчовий продукт, що складається з цілісних або подрібнених зерен різних культур.

Крупа виробляється переважно з круп'яних (рис, кукурудза), інших зернових (ячмінь, овес, пшениця) і бобових (горох, сочевиця) культур.
До крупі також відносяться пластівці (вівсяні, кукурудзяні), спучені зерна (рисові, пшеничні) та інші.
Крупи багаті складними вуглеводами, за рахунок яких відбувається повноцінне харчування всього організму. З крупи варять головним чином кашіі супи.

Крупа – харчовий продукт, одержаний від переробки круп’яного зерна, в якому сконцентровані добре засвоювані речовини

 

З ячменю виробляють звичайні ячні крупи у вигляді подрібненого зерна ячменю без верхньої оболонки й перлові крупи (дорідні й дрібні) у вигляді добре відточених зерен.

З вівса виробляють крупи трьох сортів — дорідні (неподрібнені), дрібні (подрібнені) й пластівці (розплющені зерна вівса)

Гречані крупи виробляють двох видів — цілі (ядро) й дрібні (проділ).






Перед варінням каші крупу:

➢ просіюють,
➢ перебирають
➢ промивають, при цьому видаляється мучель і сторонні домішки.

Крупи просіюють залежно від розміру ядер або частинок крізь сито з різними отворами.
Рис, перлову крупу і пшоно спочатку промивають теплою водою, а потім гарячою, 
ячмінну — тільки теплою. Особливо ретельно промивають пшоно для видалення з нього жиру, який надає крупі гіркого смаку. Крупу миють 2—3 рази в такій кількості води, щоб сторонні домішки вільно спливали на поверхню. При промиванні в крупі залишається вода (10–30% води від маси сухої крупи), що слід урахувати при дозуванні рідини.

Манну, гречану і крупи із розколотих зерен, а також плющених круп промивати не рекомендується, оскільки це негативно впливає на консистенцію і смак каші






































Немає коментарів:

Дописати коментар