7 клас

Тема. Чайний будиночок. Елементи технологічної діяльності. Конструкційні матеріали.


Чайний будиночок-це дуже симпатичний аксесуар, без якого не обходиться не одна хенд-мейд ярмарок. Коробка з чаєм, якою б красивою вона не була, навряд чи буде так естетична і чарівна, як цей будиночок для чайних пакетиків. До того ж, ця річ багаторазова, служити вона буде довго і, можливо, стане родзинкою всього образу кухні.

Будь-яка справа починається з задумки, ідеї. Ви уявляєте, в якому вигляді може постати цей самий чайний будиночок – чи дійсно це буде коробочка-будиночок, в якому «живуть» чайні пакетики. А може, будиночок буде нагадувати середньовічну вежу, або ляльковий будинок, або дерево з розлогою кроною. 

Крім іншого, такий чайний будиночок може бути оснащений балконом, де буде місце для серветок або зубочисток. Що належить зробити-обмежується тільки вашою фантазією. Так з непримітних коробок можна зробити маленький шедевр.
Їхня основна функція - зберігання чайних пакетиків. Раніше господарі тримали чай у звичайних картонних коробках від виробника. Однак подібні упаковки швидко втрачали свій привабливий зовнішній вигляд, пропускали вологу, через що продукція псувалася. Згодом у справжніх шанувальників чаю стали з'являтися на кухні спеціальні будиночки для його зберігання. Вони стали виступати не тільки як бокс для продукції, а й елемент декору для дому.
Великий будиночок для чаю можна зробити практично з будь-яких підручних матеріалів. Це може бути картон, папір, газетні люльки, фанера. При цьому розмір та форма виробу можуть бути різними. Багато майстрів радять виконувати чайний будиночок своїми руками з картону, тому що з цим матеріалом найлегше працювати. 

Що знадобиться для створення виробу:

щільний картон (можна взяти листи з-під звичайної коробки);
клей ПВА;
ножиці;
простий олівець для начерків;
лінійка;
канцелярський ніж.

Процес виготовлення чайного будиночка.

1.Щоб виготовити будиночок, необхідно зробити ескіз та продумати розміри




Завдання


1. Знайти в інтернеті моделі аналоги
2. В зошиті написати "Істрорія виникнення чайного будиночка"
3. Вироби-аналоги.


4. Аналіз моделей виробів-аналогів


Провівши пошук різноманітних конструкцій _____________ в мережі Internet, в
                                                                            (вписати свій виріб)
різноманітній літературі я вибрав найбільше різних зображень моделів-аналогів своєму виробу:
Таким чином я побачив різноманіття конструкцій, конструкційних матеріалів, способів оздоблення. Всі знайдені зразки використати в якості виробу-аналогу я не можу. Це нереально!

Тоді я проаналізував всі знайдені зображення. Аналізував за різними ознаками: оригінальна форма, цікаве оздоблення, мала кількість деталей, доступні матеріали , можливість виготовлення в шкільній майстерні, зручність у використанні. Дані заніс в таблицю:

Отже, найбільшу кількість позитивних оцінок отримав зразок № ______
                                                                                                (вписати номер свого зразка)
Проаналізірувавши всі зразки, я зрозумів що копіюючи інший виріб можна навчитися його виготовляти. Але цінність виготовленого виробу буде набагато більшою, якщо в його конструкцію або оздоблення внести щось своє. Тому я конструкцію №____ вирішив ___________________________________________
(вписати те що ви внесли нове в конструкцію свого виробу)

Однак він має деякі недоліки. Це ________________________________________
                                                              (вказати які недоліки на ваш погляд має виріб)

Я вибираю зразок № _____ .

5. ІІ. Конструкторський етап.
2.1.Клаузура виробу (ескіз) - намалювати ескіз чайного будиночка






























Немає коментарів:

Дописати коментар