6 клас

Тема. Види салатів та їх харчова цінність. Первинна і теплова обробка овочів для салатів.

Ось і тема в нас нова, зашифрована вона.
Пропоную в гру пограти і її розшифрувати.

Розгадай ребус і ти дізнаєшся тему уроку

Вам сьогодні, любі діти,
Хочу щиро побажати
Всі знання із апетитом
На уроці поглинати.
Готові? Так.
А настрій як? Клас!
Тож успіх всіх чекає нас!



Салат — це страва із дрібно покришених шматочків сирих чи варених овочів та інших продуктів (яєць, м'яса, риби) з додаванням різних заправок, прянощів. Продукти в салаті мають бути охолодженими.

Салати є надзвичайно корисною стравою, яка містить вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, які вбивають хвороботворні мікроби. Поживні цінності салату залежать від того, які продукти входять до його складу.
Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені, покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салати їдять перед основними стравами. Таким чином, білки, жири, вуглеводи, що містяться в перших чи других стравах, легше перетравлюються організмом. Часом салат використовують і як гарнір до риби чи м'яса

Історія виникнення салатів

Салати були відомі стародавнім римлянам ще 2500 років тому, але розуміли під цим словом тільки рослинну їжу. До салатів входила зелень та овочі. Найчастіше до салату потрапляло соковите листя рослини латук. Саме тому цю рослину пізніше стали називати салатом.
Лише у 19 ст. почали готувати зовсім нові види салатів — із вареної картоплі, моркви, буряку, а також солоних огірків, капусти або грибів. Тоді з'явився і вінегрет — один із різновидів салату. До вінегрету обов'язково входить буряк.
У наш, час в різних національних кухнях зустрічається багато оригінальних рецептів салатів — з додаванням продуктів моря, фруктів, макаронних виробів тощо.










•Усі продукти для салату повинні пройти первинну обробку, а деякі ще й теплову.
• Овочі мають форму нарізування відповідно до виду салату, форма нарізування зберігається.
• Консистенція варених овочів м'яка, сирих - трохи хрустка.
• Після теплової обробки продукти необхідно охолодити.
• Салати із сирих овочів готують незадовго до подання на стіл.
• Салати заправляють перед поданням на стіл.
• Готувати і зберігати салати необхідно в емальованому , скляному, керамічному посуді.
• Незаправлені салати мають зберігатися в холодильнику не більше 12 годин, а заправлені – 6 годин.



Всі продукти, з яких готують салати, проходять первинну обробку, а деякі з них піддають і тепловій обробці.
Після теплової обробки продукти повинні бути охолоджені: при нарізанні теплі овочі, яйця та інші продукти втрачають форму і, крім того, з'єднання їх з охолодженими викликають швидке псування приготованих страв.
Овочі для салату можна приготувати заздалегідь (за 1-2 години). Салати з сирих овочів готують безпосередньо перед подачею на стіл.

Салати, що залишилися від обіду або вечері, зберігають в холодильнику, однак слід врахувати, що навіть нетривале зберігання салату, зменшує його цінність і погіршує смак.

  1. Написати повідомлення «Історія виникнення салатів»
  2. Створення власного рецепту салатів із використанням методу фантазування.
Пригадаємо!

Метод фантазування застосовують для створення нової форми виробу. Суть методу полягає в тому, що конструктор уявляє образ виробу, який будуть виготовляти, якщо навіть конструкція виробу невідома.





























Немає коментарів:

Дописати коментар