6 клас

Тема. Заправки до салатів

Смак будь-якого салату залежить від заправки. Це та родзинка, яка найчастіше рятує прісну зелень, надає страві пікантності, додаткової кислинки або інших відтінків. Правильний соус допоможе перетворити улюблені страви. Хороша заправка до салатів здатна зробити вашу страву неповторною. Вона забезпечити сполучуваність інгредієнтів, значно покращє смак і зовнішній вигляд.

Розгадайте ребус і ви дізнаєтесь як називається спеціальний соус для заправки салатів.




Умовно дресінги можна поділити на два основних види.

1. Легкі дресінги на основі суміші рослинних олій та оцту для зеленних та овочевих салатів. Найпоширенішими в цій категорії є дресінг на основі бальзамічного оцту та дресінг з лимоном та оливковою олією.

2. Густі дресінги на основі майонезу, вершків, сметани, йогурту або маслянки, які використовуються для салатів з м'ясом, птицею, рибою, вареними овочами. Тут безперечним лідером вважається дресінг для салату Цезар.

Існують сотні різноманітних заправок для салатів – від класичних до найекзотичніших, але замало правильно їх приготувати, необхідно знати, які до чого підходять. Чимало дресингів, як нині іноді називають салатні соуси, є універсальними, але деякі найкращим чином підкреслять і нададуть вишуканості смаку певних продуктів.

https://tsn.ua/lady/kukhnya/recepty/22-zapravki-dlya-salativ-scho-chim-zapravlyati-603766.html




Спочатку при приготуванні заправки найкраще відштовхуватися від класичних, давно перевірених пропорцій.
Такою класикою є наступне співвідношення: 3 ст.л. масла + 1 ст.л. оцту або лимонного соку + +
В результаті у вас вийде найпростіша заправка "вінегрет", яка підійде до абсолютно будь-якому салату (а не тільки до вінегрету). При бажанні до неї можна додати трохи (максимум 1 ст.л.), меду або гірчиці, і ви приготуєте оригінальну заправку спеціально під той салат, який ви приготували.
Наприклад, мед хороший в заправках там, де є шинка, витриманий сир або інший інгредієнт зі смаком, гірчиця - в салатах із зеленню нейтрального смаку (наприклад, айсберг або латук), соєвий соус - в салатах з огірками, кунжутним маслом і будь-якими азіатськими інгредієнтами , а вустерский соус - в салатах з ростбіф.












Дотримуйтесь пропорцій

Не забувайте, що в основі кожної заправки лежить 3 частини рослинної олії до 1 частини оцту або іншої кислоти, наприклад, лимонного соку або соку лайма. На цій основі можна експериментувати із додаванням інших інгредієнтів.

Який оцет?

Бальзамічний оцет Відмінно підходить до середземноморських салатів та запечених овочів.
Яблучний оцет Особливо хороший у салатах, у яких є фрукти.
Оцет на хересі Хороший із сирами з сильним смаком - спробуйте в салаті з козячим сиром.

Свіжий цитрусовий сік

Лимонний сік чудово підходить для салату із зеленим салатом (рокет) та пармезаном, або спробуйте лайм із локшиною.
Рисовий оцет Використовуйте 3 частини оцту до 1 частини олії. Змішайте його з 1 ч л тертого імбиру, 1 очищеним від насіння чилі та 2 ст л коріандру - чудово підходить до макаронних салатів.

Яка олія?

Олія з волоських горіхів і з фундуку з їх приємним горіховим смаком і ароматом особливо хороші для салатів з блакитним сиром. Але використовувати їх потрібно дуже помірно, так що перемішуйте їх навпіл зі олією.
Кунжутна олія відмінно для салатів зі східним ухилом. Вона також добре для тунця та курки. Використовуйте оливкову олію (extra virgin) для фруктових середземноморських заправок. Вона набагато ароматніше, ніж соняшникова олія.

Які приправи?

Для приємної заправки часнику загорніть половину головки часнику у фольгу і запікайте її в духовці при 200 гр С протягом 20 хв. Додайте м'якоть у класичну заправку і залиште на ніч, щоб настоялася заправка. Трави швидко та просто надають заправкам аромату. М'які трави, як петрушка, естрагон або базилік краще за такі жорсткі, як розмарин і чебрець. Свіжий базилік ідеальний з помідорами, м'ята – у грецькому салаті, коріандр – з креветками. Додайте щіпку цукру або чайну ложку меду, якщо ви не бажаєте надто кислу заправку.

Як зберегти?

Заправка вінегрет - нестабільна емульсія на відміну від майонезу. Це означає, що вінегрет швидко розшаровується. Збийте його віночком перед використанням. Вінегрет можна зберігати в холодильнику в щільно закритій банці протягом 2 тижнів. Додавати заправки в салат потрібно прямо перед використанням - якщо зробити це раніше, все листя промокне.

ЕКСПЕРИМЕНТУЙТЕ

Спробуйте додати ароматизований оцет, порізані сушені помідори, дрібно порізані каперси або терту цитрусову цедру або замініть частину рослинної олії на сметану, крем фреш або вершки. Збийте разом 3 ст л оливкової олії, 1 ст л білого винного оцту та 1-2 ч л гірчиці. Це проста основа, приготувавши яку можна легко експериментувати.


Рецепти заправок для салатів можуть містити:
  1. Рослинне та розтоплене вершкове масло,
  2. Рубана зелень кінзи, петрушки, кропу, цибулі,
  3. Подрібнений часник,
  4. Яблучний або бальзамічний оцет
  5. Гострі спеції та прянощі
  6. Готова гірчиця або гірчичний порошок
  7. Сік та цедра свіжого лимона, лайма, апельсину
  8. Хрін, сіль, білий або очеретяний цукровий пісок вершки, сметана, йогурт та інші кисломолочні продукти
  9. Куряче або перепелинне яйце
  10. Натуральний мед
  11. Насіння кунжуту
  12. Коричневий порошок, корінь імбиру



































Немає коментарів:

Дописати коментар