6 клас

Тема. Технологія приготування вінегретів. Способи нарізання овочів для вінегрету.

Сьогодні на уроці ми не тільки вдосконалимо знання з приготування овочевого вінегрету, але й дізнаємося багато цікавого

Вінегрет — це популярне овочеве блюдо, яке має дуже давнє коріння. Це смачна і апетитна страва дуже корисна для здоров’я — завдяки поєднанню кількох видів овочів вінегрет виходить неймовірно багатим вітамінами.

Ці страви дадуть можливість сьогодні на уроці експериментувати, виявити свою творчість, фантазію, спробувати новий, незвичаний смак страви, а також порівняти смакові якості страви, зовнішній вигляд, новий стиль подачі страв.


Вінегрети — різновид салатів, обов'язковою складовою частиною яких є буряки червоні столові.

Назва "вінегрет" з’явилась під час царювання Олександра I. Французький кухар Антуан Карем, працюючий на палацовій кухні, спостерігав за роботою помічників та зацікавився приготуванням невідомого йому салата. Побачивши, що готову страву кухарі поливають оцетом, Карем, показуючи на нього, спитав: "Вінегр?" (по-французьки vinaigre - оцет). Кухарям здалося, що він вимовив назву страви, і вони закивали головами: "Вінегрет, вінегрет..." Так в царському меню з’явилось нова назва страви, яка незабаром стала звичайною закускою простих людей.

Секрет корисності салату криється в його багатому овочевому складі:

Буряк багатий на мінеральні речовини, що допомагають у регуляції метаболізму та зменшення жирових відкладень.

Картопля – джерело вітаміну-здоров'я C, що зміцнює захисні функції організму та підвищує імунітет.

Морква містить вітаміни групи D, B, C, E, а також безліч мікроелементів. Помаранчевий овоч є прекрасним антиоксидантом, сприяє виведенню токсинів та зміцненню організму.

Солоні огірки покращують травлення, містять багато клітковини та йоду;

Квашена капуста містить велику кількість вітаміну С, а також А, В, Е та К, має бактерицидні та загальнозміцнюючі властивості, нормалізує метаболізм.

Ріпчаста цибуля, крім рекордної кількості вітамінів С і В, містить корисні мікроелементи як цинк, йод, залізо, фтор і марганець.



Картоплю, буряк, моркву потрібно відварити, квашену капусту, якщо вона кисла, промити.

Картоплю і моркву варять з шкірочкою або обчищеними, буряки - з шкірочкою.
Овочі занурюють у киплячу підсолену воду (на 1 л води 10 г солі), варять у посуді з закритою кришкою в наплитних або стаціонарних казанах. Вода має покривати овочі на 1-2 см, оскільки під час варіння у великій кількості води збільшуються втрати поживних речовин, особливо вітаміну С.

Буряки, моркву, зелений горошок варять без солі, щоб не погіршився смак і не сповільнився процес варіння


Варені обчищені буряки, картоплю і моркву, обчищені солоні огірки без зернят нарізають скибочками. Квашену капусту перебирають, відтискають (якщо дуже кисла – перемивають у холодній воді), подрібнюють. Зелену цибулю нарізають завдовжки 1-1,5 см, а ріпчасту – півкільцями.

Підготовлені овочі змішують, заправляють салатною заправкою. Буряк краще окремо заправити олією.
Правила подавання, зберігання:
Подають вінегрет у салатнику, прикрашають буряками, морквою, огірками нарізаними карбувальним ножем, зеленим салатом і посипають дрібно нарізаною зеленню. Зберігають не більше 2-х годин.
Використаний інвентар, посуд
Обробні дошки, ножі кухарської трійки, каструлі різної ємкості, миски, ложки столові, салатник, лопатка для накладання.
Характеристика готової страви
Загальний вигляд – викладено гіркою, прикрашено овочами, що входять до складу салату. Овочі зберігають форму нарізання і колір.
Консистенція – овочі м’які, соковиті, капуста – хрустка.
Смак – у міру солоний.
3апах – відповідає продуктам, що входять до складу й салату

Час не стоїть на місці, нова революція відбувається зараз на сучасній європейській кухні, з`явився новий авторський напрямок в кулінарії, що увібрав у себе все найкраще з кулінарних традицій Сходу і Заходу - це кухня фьюжн.

Головна і єдина умова цього напрямку — щоб продукти, зібрані в одній страві, поєднувалися за смаком і за структурою, доповнюючи один одного, а у готових страв були притаманні легкість і свіжість.

Основний принцип кухні фьюжн - змішування. Це своєрідна «філософія кулінарії», в якій важливо розуміти сполучуваність продуктів та інтуїтивно відчувати «смакову» гармонію. Всі продукти, зібрані в одній фьюжн-страві, повинні поєднуватися не тільки на смак, але і за своєю структурою, бути підібраними один до одного і не «конфліктувати». Тут не існує будь-яких стандартів і правил фьюжн надає можливість експериментувати і фантазувати.































Немає коментарів:

Дописати коментар