Трудове навчання (дівчата)                6 клас

                   Тема. Техніки плетіння з паперу. Скручування газетних трубочок

Плетіння з газетних трубочок – творчий процес, в якому майстер створює з газет дивовижні вироби, які майже  не відрізняються на вигляд від звичайної плетінки з ротанга.
Створення будь-якого виробу починається з підготовки матеріалів. У техніці плетіння з газет робота ведеться трубочками або паперовою лозою.
Трубочка – це матеріал, що вийшов в результаті намотування газетної смужки на спицю або інший аналогічний інструмент. Трубочка є круглою, скрученою по спіралі смужкою паперу.
Паперова лоза – це сплюснута трубочка, що нагадує стрічку або лозу.
Вироби з трубочок і лози виходять дуже різні. З лози плести трохи легше, але вироби з трубочок виглядають витонченішими і акуратнішими.
Виготовлення трубочок – простий, але копіткий процес.
Скільки їх знадобиться на пряму залежить від того, якої складності буде виріб і якого розміру.
Необхідні матеріали:
Для створення трубочок з паперу зручно застосовувати звичайну газету. Вибір цілком обґрунтований. По-перше, газетний папір м'яка, слухняна в роботі. По-друге, цей матеріал не вимагає додаткових витрат
Для виготовлення газетних трубочок своїми руками використовують такі матеріали:
газети;
лінійка;
простий олівець, ручка або маркер;
ножиці;
клей ПВА;
спиця або дерев’яна шпажка

Практична робота





Сторінку газети по горизонталі ділимо на смужки шириною 9 см. Якщо сторінки здвоєні, їх слід розрізати навпіл.


Розрізаємо листи по відзначених лініям за допомогою ножиць або канцелярського ножа і лінійки.

Повинні вийти ось такі смужки

На край смужки прикладаємо спицю під кутом.

Від кута нахилу спиці щодо газети буде залежати, яка вийде трубочка. Чим більший кут, тим довша і вразливіша на розрив буде трубочка. Чим кут менший – тим, відповідно, коротша і жорсткіша трубочка. Нам знадобляться і довгі, і короткі трубочки. Більш гнучкі і довгі використовуються для плетіння стінок, а більш жорсткі і міцні – для каркасів. Головне, не робити дуже великих або дуже маленьких кутів. З такими трубочками складніше працювати, вони або дуже крихкі і майже не гнуться. В основному, варто робити трубочки під кутами від 45° до 60°.
Починаємо щільно намотувати папір на спицю.


Склеювати початок трубочки не потрібно, для міцної фіксації досить нанести краплю клею в кінці. Пензликом наносимо клей на куточок газети і притискаємо пальцями.

Потім акуратно знімаємо трубочку зі спиці. Товщина трубочки зверху і знизу повинна трохи відрізнятися. За рахунок цієї різниці нам легко буде нарощувати довжину трубочок.

Рекомендуємо відразу зробити багато трубочок, щоб не відволікатися на це під час плетіння.
Коли ви починаєте закручувати трубочку, то стежте за тим, щоб кут між спицею і смужкою паперу був якомога менше, тоді трубочки будуть вийдуть більш довгими і гнучкими.









Бажаю успіхів!!!!

Зробіть фото ваших трубочок та надійшліть мені на пошту

alena.9.bocharova@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар