5 клас

Тема. Фотографія – мистецтво світла. Фотографія як жанр мистецтва.

Любі діти, добрий день!
Зичу праці і старання!
А ще, друзі, всім бажаю
Сил, натхнення на весь день!



У наш час складно уявити, що колись не існувало фотографій, адже тепер майже в кожній родині зберігається добірка сімейних фото, бодай невеличка, а в декого – своєрідний фотолітопис роду.




Оптичний прилад — прилад, в основі якого лежить використання оптичних явищ.
• Основними складовими оптичних приладів, як правило, є використання лінз. Також часто використовується у їх складі дзеркало.

Де застосовують оптичні прилади?

Оптичні прилади застосовуються в багатьох сферах . Наприклад оптика використовуються в камерах, телескопах, мікроскопах та навіть в звичайних окулярах.

  
Фотографія за час свого існування пройшла непростий шлях від знімка, зображення на якому ледве можна було розрізнити, до справжнього витвору мистецтва. Історія фотографії – це довга низка подій з великою кількістю персонажів, які раз у раз змінювали один одного. Так чи інакше, це дуже жива та захоплююча історія винаходів і винахідників.

Мало хто знає, що звичайний знімок — це зображення, мальоване світлом. Таке унікальне відкриття з’явилося завдяки кільком ученим. Перш ніж з’явилася фотографія в такому вигляді, в якому її знають багато, було зроблено чимало роботи. Історія фотографії цікава і захоплююча

Уся технологія фотографії побудована на законах оптики.


Ка́мера-обску́ра — це прототип фотографічного апарату, темне приміщення з одним малим отвором, через який на протилежну стіну проектується перевернуте зменшене зображення предметів ззовні.
Камера-обскура (від латинського «темна камера» ) – це світлонепроникна коробка з невеликим отвором у стінці і екраном (матове скло або калька) на протилежній стороні. Принцип її дії надзвичайно простий: промені світла, відбиті від об’єкта, проходять крізь малий отвір закритої коробки і падають на протилежну стінку – екран, на котрому формують перевернуте зменшене зображення
 
Зображення за допомогою відбитого від предметів видимого світла одержували ще в далекій давнині й використовували для живописних і технічних робіт. Метод, названий пізніше ортоскопіческою фотографією, не вимагає серйозних оптичних пристроїв. В ті часи використовувалися лише малі отвори і, іноді, щілини. Проектувалися зображення на протилежні від цих отворів поверхні.




Відгадайте загадку

Це пристрій для отримання та фіксації нерухомих зображень за допомогою світла

Тільки гляне пильним оком,
Намалює прямо, збоку –
Речі, дерева, малят,
Майстер – …
У всіх камерах застосовується однакова базова конструкція: світло входить у замкнутий корпус камери крізь збиральну лінзу, і зображення записується на світлочутливому носії (електронна матриця, фотоплівка тощо).
Механізм затвора контролює тривалість часу, протягом якого світло матиме змогу проникати в камеру.
У більшості фотокамер наявні такі функції, які дають змогу фотографові переглядати сцену, що має бути сфотографована, фокусувати камеру на певній частині такої сцени, а також — контролювати час витримки й експозицію, щоб знімок вийшов не надто яскравим і не надто тьмяним.
Дисплей даних, досить часто — рідкокристалічний дисплей (LCD) — дозволяє користувачеві переглядати такі настройки камери, як налаштування світлочутливості, експозиції та витримки.
















Підготуйте інструменти та матеріали на слідуючий урок
















Немає коментарів:

Дописати коментар