5 клас

Тема. Що впливає на якість виготовлення виробу в техніці виготовлення народної і сучасної іграшки. Виконання швів «уперед голку» та «назад голкою».

Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів у творчості. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними.

Девіз уроку:

Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.

Для того щоб вишити чи пошити красивий виріб треба уміти виконувати шви «уперед голку», «за голку». Під час вишивання, оздоблення виробу часто, а при пошиті обов’язково, використовують крайові шви. Тому на сьогоднішньому уроці ми будемо навчатись виконувати шви «уперед голку», «за голку».

Сьогодні до нас на урок прийде майстриня-голка. З її допомогою ми навчимося виконувати ручний шов «вперед голку», «назад голку» та «петельний шов», закріпимо навички роботи з голкою.


 



Шов «уперед голку» — найпростіший з ручних швів. Виконується він справа наліво рівненькими стібками і з обох боків нагадує пунктир. Його використовують, коли треба зметати окремі деталі, позначити середину виробу або контури малюнка , тощо. У вишивці шов вперед голку є декоративним швом.


Шов «назад голку» або «за голку» вважають з’єднувальним і використовують переважно для з’єднання деталей. Окрім того, ним оздоблюють художню вишивку, вироби з аплікацією.


Шов «назад голкою», як і шов «уперед голкою», простий у виконанні. Сама назва свідчить про те, що стібок роблять назад від проколу голкою і виводять під тканиною попереду зробленого стібка




Щоб було зручно виконувати ручні шви, треба правильно вибрати довжину робочої нитки. Коротку нитку доводиться часто міняти, а довга нитка заплутується, уповільнюючи й утрудняючи роботу. Прийнятна довжина нитки для роботи — 50-60 см.

Підбирають потрібну довжину робочої нитки без вимірювальних пристосувань у такий спосіб: нитку беруть у руку, перекидають її через лікоть, знімають і відрізають ножицями




Вимоги до виконання шва «уперед голкою»

1. Робоча нитка має бути контрастного кольору.
2. Довжина нитки не повинна бути довгою, щоб не заплутувалась.
3. Виконувати шов необхідно справа наліво.
4. Усі стібки робити однакової довжини.
5. Проміжки між стібками мають бути також однакові.
6. На лицьовому боці має утворитися низка стібків, розташованих уздовж однієї й тієї самої нитки тканини, тобто по одній прямій.



Вимоги до виконання шва «назад голкою»

• Шов виконують справа наліво, а тканину тримають у лівій руці.
• Довжина стібків має бути однаковою.
• Проміжки між стібками мають бути однаковими.




Немає коментарів:

Дописати коментар