6 клас

                                                         Трудове навчання (дівчата)

                     Тема. Остаточна обробка та оздоблення статичної іграшки. 

                                            Презентація  проекту

Проведіть остаточну обробку виробу.

Розфарбовування

Для розмальовки виробів після сушки використовуються гуашеві, акрилові, фарби. Але найчастіше розфарбовують гуашшю - її кольору найбільш яскраві і стійкі. Перед тим як розфарбовувати вироби, їх можна гарантувати білою олійною фарбою. Після того як грунтовка висохне, приступають до розфарбовування. Можна вироби не гарантувати, а відразу фарбувати гуашшю або акриловими фарбами.

Фарби наносять не дуже товстим шаром, так як після висихання виріб може злегка потріскатися.

Лакування

На заключному етапі вироби покривають прозорим лаком. Лак не тільки надає блиск і закінченість виробу - він оберігає її від впливу вологи і поступового крошення. Для лакування виробів із солоного тіста використовують як рідкий, так і густий прозорий лак. Рідкий лак додає дзеркальний глянець і підкреслює яскравість фарб. Але потрібно лак наносити багато разів, так як він дуже швидко вбирається. Густий лак надає прикрасам матовий блиск, їм достатньо покрити виріб 1 - 2 рази, а від вологи і крошення він захищає виріб надійніше рідкого.

Щоб захистити виріб від зовнішніх впливів та надати насиченості кольорам, необхідно покрити її лаком (глянцевим або матовим) чи ґрунтовкою. Покладіть виріб на основу, до якої він не липнутиме, і підкладіть під нього зім’яту фольгу. Пензликом середньої величини нанесіть лак або ґрунтовку по всій поверхні виробу.

Для декорування виробів із солоного тіста можна використовувати різні намистини, кольорові нитки, природні матеріали і т. інше.

Творчих вам успіхів!

Орієнтовний план захисту проекту

♦♦ Сфотографувати виріб

♦♦ Пояснити, у чому полягала мета проекту та які було поставлено завдання для виконання роботи.

♦♦ Розповісти про особливості конструкції та переваги створеного виробу порівняно з іншими.

♦♦ Відзначити недоліки в роботі (що можна переробити (удосконалити) у разі повторного виконання проекту з метою покращення якості й естетичності сприйняття.

♦♦ Визначити, чи відповідає виготовлений виріб запланованому задуму

♦♦ Відзначити, які знання, уміння та навички отримано під час реалізації проекту (які джерела пошуку інформації опрацьовано, які нові техніки (технології) опановано, які навички вдосконалено, які особисті надбання у проектній роботі, що було найцікавішим у роботі тощо).

♦♦ Дати об’єктивну оцінку виконаній проектній роботі, визначити, чи досягнуто заплановану мету

♦♦ Прорекламувати виріб або проектну роботу в цілому

♦♦ Розповісти, чи отримано задоволення від результатів діяльності

Відповіді відправлять на пошту alena.9.bocharova@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар