5 клас

                                    Тема. Конструкційні матеріали для виготовлення ялинкової прикраси. Виготовлення ялинкових прикрас. Планування роботи з виконання проекту. Графічне зображення ялинкових прикрас. Виготовлення шаблонів та розкрій деталей виробу.

Видумуй, пробуй, твори,

Розум, фантазію свою прояви,

Активним і уважним будь:

Про кмітливість не забудь 

Найприємніше з усіх свят, повне надій і очікувань, звичайно ж, - Новий рік.

- Діти, назвіть, який ви знаєте атрибут святкування Нового року?

-  Що допомагає створити в оселі святковий настрій?

- Які ви знаєте новорічні прикраси?

Діти, для того, щоб зробити оселю гарною перед новорічними святами, зовсім не обов’язково витрачати багато грошей на придбання новорічних прикрас. Чимало іграшок можна виготовити і власноруч. Такі прикраси несуть заряд позитиву, радість, тепло і святковий настрій.

Як ви вже, любі діти, здогадались, темою нашого уроку буде  виготовлення новорічної іграшки.

Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось багато цікавого про виникнення та розвиток ялинкових прикрас, вдосконалимо навички з техніки пошиття, вишивки, аплікації. А головним виробом і стане новорічна  ялинкова іграшка.

        А ще, як ви знаєте, іграшками прикрашають ялинку. Історія новорічної ялинки дуже цікава. А скільки захоплюючих легенд про її походження існує!

Коли до Нового року і Різдва залишаться лічені дні і ви зі своїми батьками витягнете з далеких схованок коробку з ялинковими прикрасами та почнете прикрашати ялинку, потримайте кожну кульку й кожну іграшку якнайдовше в руці.

Кожна новорічна іграшка – це частина казки, у яку так хочеться вірити напередодні Нового року!

Нині особливо популярні авторські іграшки, зроблені власноруч. І ми на уроці також зробимо свої авторські іграшки на ялинку.

Новий рік – це свято яке ми з вами так чекаємо. Адже новорічна красуня обов’язкова на святі прикрашена новорічними іграшками. Ось і новорічна іграшка має свою історію. Виявляється, її історія почалася багато століть тому.

     Ще дуже давно  європейці започаткували традицію прикрашати будинок до свята Нового року. Але тоді влада була проти розважальних заходів – встановлювати в будинках хвойні дерева суворо заборонялося. Незважаючи на заборону, люди прикрашали зелені красуні. Цей звичай переміг і прижився, а вже в ХVІ столітті він перетворився на модну традицію. Весь час змінювалися матеріали з яких виготовляли новорічні іграшки.

     На ялинці розвішували «яблука» (сьогодні – це новорічна ялинкова кулька). Ставили біля ялинки запалені свічки – в наші дні вони перетворилися на гірлянди і дощики. На ялинку вішали солодощі, - ця традиція залишилася й до тепер. До середини ХVІІІ століття прикраси були їстівними, додалися до цукерок горіхи, фрукти і цукати. А вже в кінці цього століття на зелених гілочках з’явилися й паперові іграшки. В 1848 році в Німеччині були виготовлені перші ялинкові кульки.

         В ХХ столітті у Чехії, Польщі, США, Японії та багатьох інших країнах почала розвиватися індустрія ялинкових іграшок. Мода на прикраси для ялинки змінювалась з часом. Майстри придумували різні іграшки: паровозики, машинки, слони, олені, ведмеді. Через декілька років став надзвичайно популярним дощик.

     У 2000–х  роках в моду увійшли саморобні прикраси для новорічної ялинки: фігурка з соломи, паперові сніжинки, біла вата замість снігу, тварини та янголята. Сьогодні ринок ялинкових прикрас упевнено розвивається. На прилавках магазинів можна знайти все, що завгодно, - кульки, тварини, фігурки. Але іграшка виготовлена  своїми руками несе спокій, радість, добрий настрій для всієї родини. Адже вона зроблена з любов’ю, з  добрими думками. Тож виготовляйте для своєї новорічної красуні іграшки своїми руками.

Моделі-аналоги

Практична робота. Графічне зображення ялинкових прикрас. Виготовлення шаблонів та розкрій деталей виробу.

1. Намалювати ескіз пласкої іграшки

2. Виготовити шаблони

Інструкційна карта

Технологія виготовлення новорічної іграшки «Різдвяна ялинка»

Матеріали та інструменти:

кольоровий фетр,

шаблони ялинки,

ножиці,

олівець,

додатковий декор (мереживо, атласні стрічки, бісер, бусини, ґудзики і т.д.),

голки,

нитки,

синтепон.









3. Розкроїти деталі виробу


Немає коментарів:

Дописати коментар