11 клас

                                  Тема. Догляд за шкірою рук. Засоби догляду за шкірою рук, їх вибір та призначення. Догляд за нігтями. Зміни форми, конфігурації, забарвлення нігтів і стан здоров'я. Догляд за ногами. Пітливість ніг. Плоскостопість, потертості, мозолі. Косметичні процедури для ніг. Профілактика плоскостопості. Виявлення плоскостопості.

Порівняно з іншими ділянками тіла на руках практично відсутній жировий прошарок та розташовано дуже мало сальних залоз, а на долонях вони взагалі відсутні. Гідроліпідна плівка, яка забезпечує шкірі природний захист, на руках виражена дуже слабо, а шкіра на зап’ястках містить у 4–5 разів менше води, аніж шкіра обличчя.

Через вплив холодного вітру і морозяного повітря шкіра рук робиться сухою, подразненою, червоніє і лущиться. Аби позбутися цих неприємностей, за руками необхідно доглядати комплексно.

По-перше, не виходити на вулицю без рукавиць, виготовлених із натуральних матеріалів, адже через різке звуження капілярів шкіра живиться гірше. Окрім того, потрібно завжди надягати гумові рукавички, коли миєте посуд чи прибираєте вдома із використанням різних хімічних засобів, адже через свою агресивність вони теж руйнують шар епідермісу.

По-друге, правильно обирати мило. Скажімо, антибактеріальне, до складу якого входить триклозан, що вбиває бактерії, надзвичайно сушить шкіру. Такий самий результат даватиме регулярне використання звичайного мила. А от зволожувальне — найкраще захищатиме шкіру рук взимку. Воно має кремову текстуру, збагачене ефірними оліями, рослинними екстрактами та вітаміном Е.

По-третє, не мити руки гарячою водою та ретельно їх витирати. Різка зміна температури (холодне повітря на вулиці — гаряча вода) призводить до сповільнення кровообігу, звуження судин,  порушення живлення шкіри, кутикул і нігтів. До того ж, вода, яка залишається на поверхні рук, швидко випаровується разом із внутрішньою вологою і ще більше зневоднює шкіру. Тому руки краще мити теплою водою і витирати їх рушником, а не сушити під струменем знову ж таки гарячого повітря.

Злущування шкіри — важливий етап комплексного догляду за руками. Скраб ефективно видалить забруднення і омертвілі клітини, що сприятиме кращій циркуляції крові. Після такої процедури живильний крем глибше проникатиме у внутрішні шари шкіри, а отже, буде діяти ефективніше.

І, певна річ, необхідно регулярно використовувати відповідні креми. До прикладу, для захисту шкіри рук у холодну пору року в нашій аптеці готують спеціальний крем, який містить олію чорного тмину, що затримує вологу в шкірі, обліпихову олію, яка усуває запалення і багата на вітаміни та мікроелементи, олію ши — вона живить і розгладжує шкіру, спермацет — робить її більш еластичною. Бджолиний віск утворює на поверхні шкіри захисну плівку, завдяки якій крем довше «працює». Вазелін як похідне нафти ми не використовуємо принципово.

Для ніг — сольові ванночки

Сучасна молодіжна мода на кросівки підвищила актуальність проблеми гіпергідрозу — надлишкової пітливості стоп. Саме тому фармацевти одеської аптеки «LEGEARS» запропонували комплексний підхід до її вирішення. Зокрема, увечері перед сном належить нанести на шкіру стоп та між пальцями розчин уротропіну, а вранці обробити їх лосьйоном-дезодорантом з таніном, який має дубильні властивості. Окрім того, до складу лосьйону входить резорцин, що стимулює регенерацію тканин і проявляє додаткову антисептичну дію.

Тепле і вузьке взуття перешкоджає нормальному доступу кисню, через що нерідко в ногах порушується кровообіг. Тому взимку тим, хто працює в офісах, краще носити змінне взуття або, якщо це неможливо, впродовж дня якнайчастіше рухати пальцями.

Втому ніг та інші неприємні відчуття можна усунути за допомогою спеціальних ванночок (наприклад, сольових). Додайте дві столові ложки морської солі на 2 л теплої води. Тривалість процедури — 20 хв.

Щоб пом’якшити шкіру ніг і розпарити загрубілі ділянки, у воду можна додати одну чайну ложку соди і дві столові ложки натертого мила.

Шкіра наших рук потребує постійного і дбайливого догляду не менше, ніж шкіра обличчя. На жаль, ми рідко замислюємося про те, яке навантаження витримує шкіра рук при використанні миючих і чистячих засобів, при домашньому прибиранні, пранні, та зміні погодніх умов та інеше. А скільки разів на день ми просто миємо руки? Шкіра рук так само старіє, як і шкіра на будь-якій іншій ділянці тіла, а при такому сильному навантаженні, яку виносять наші руки, - старіє швидше. Не можна допускати появи тріщин на шкірі, надмірної сухості і лущення - це може призвести до різних захворювань, при яких спостерігається свербіж (руки сверблять), печіння, і навіть злазить шкіра. Хвороби шкіри рук необхідно своєчасно лікувати. Коли шкіра рук почервоніла, сохне і лущиться - необхідний інтенсивний крем, який пом'якшує і живить шкіру. Дуже суха потріскана шкіра рук потребує не тільки в особливого догляду, але часто й лікування. Косметичні засоби по догляду за шкірою рук і нігтів - це широкий асортимент гігієнічних і лікувально-профілактичних засобів по догляду шкірою рук і з лікування нігтів.

Давайте пригадаємо основні функції шкіри.

Функції шкіри:

 1.Захисна.

2.Терморегулююча.

3.Продукуюча.

4.Дихальна.

5.Видільна.

6.Провідна.

7.Орган чуття.

На протязі всього життя шкіра постійно змінюється.



Отже ми перелічили основні функції та типи шіри, а тепер розглянемо косметичні засоби по догляду за нею.

Сировинні матеріали.

Асортимент косметичних товарів дуже різноманітний по функціональному призначенню. Для їх приготування використовуються різні компоненти як природного, так і синтетичного походження. При підборі сировини для складання рецептури його зразки досліджуються на відповідність встановленим вимогам щодо фізико-хімічними властивостей та змісту різних забруднень.

 Вимоги до сировини та матеріалів.

Сировина і матеріали для виготовлення косметичних кремів повинні відповідати вимогам документів, відповідно до яких вони виготовлені, та затверджених в установленому порядку. В наш час індустрія краси пропонує безліч засобів по догляду за шкірою. До цієї товарної групу включені креми для рук і нігтів; засоби догляду за руками; лаки для нігтів декоративні, лікувальні та захисні; різноманітні засоби догляду за нігтями і кутикулою; косметичні засоби для манікюру. Класифікація засобів по догляду за шкірою рук.

1) За призначенням: a) Очищувальні засоби b) зволожуючі засоби c) живильні засоби d) Захисні засоби e) Сонцезахисні засоби

 2) За типом використання: a) Креми b) Лосьйони c) Емульсії d) Молочко e) Маски f) Гелі g) Желе h) Тоніки

3) За консистенцією: a) Рідкі b) Емульсії c) Гелевидні d) Порошкоподібні

4) За статево-віковими ознаками a) Для дітей b) Для молодої шкіри c) Для зрілої шкіри d) Для чоловіків

Приклади косметичних засобів

Косметика для рук - DNC крем-концентрат Віск для Рук

Щільний і концентрований крем для догляду за шкірою рук і нігтями. Діє відразу і дуже ефективно при найскладніших пошкодженнях шкіри - тріщинах, огрубіниі, сухості та лущенні. Містить тільки діючі компоненти. Ідеально захистить шкіру в найважчих умовах. Не містить води і може бути використаний при будь-яких температурах.

Застосування: розподіліть невелику кількість крему по шкірі рук.

Склад: вазелінове масло, віск, олія оливкова, церезин, какао-масло, токоферол, ромашкове масло, кипарисове масло

Стать: косметика для жінок

Призначення: Відновлення

Країна: Латвія

Зволожуючий сорбет Farmona Фармон

Персикові ручки призначений для грубої шкіри рук під дією шкідливого впливу зовнішніх факторів (сонце, холод, вітер, перепаду низьких або високих температур, миючих засобів, т.д.) Екстракт кісточок L NU - регенерує, заспокоює запалення шкіри, захищає від шкідливого впливу зовнішніх факторів. Мигдальне масло - живить, пом'якшує. Соняшникова олія - деактивує вільні радикали. Castor Oil - захисну дію. Протеїни шовку - підвищують рівень вологості шкіри, роблячи її м'якою і шовковистою. Ноні екстракт - природний антиоксидант, забезпечує шкіру амінокислотами, вітамінами і мікроелементами. Пантенол - зволожує і пом'якшує.

 

Бренд: Farmona (Фармон)

Стать: косметика для жінок

Тип шкіри: Для всіх типів шкіри

Вид продукції тіло: Сорбет

Призначення: Зволоження, живлення

Клас: Професійний

Країна: Польща

Екстракти та соки рослин.

Алое - Має яскраво вираженими бактерицидними властивостями. Покращує обмін речовин, впливає на регенерацію клітин, змінює тургор.

Арніка - Квітки містять ефірну олію, дубильні речовини, мінеральні солі. Володіє протизапальну, ранозагоювальну, розсмоктуючою, антітравматіческім дією.

Календула - Надає бактерицидну, регенеруючу, загальнозміцнюючу дію.

Кедр - Одне з найбільш сильнодіючих засобів для лікування запальних та аллергічіскіх шкірних захворювань.

Кропива - Має загальнозміцнюючу, протизапальну дію, зміцнює стінки кровоносних судин.

Конюшина - Володіє протизапальною, антисептичною дією.

Лимонник - Використовується як сильний тонізуючий засіб, покращує тонус і омолоджує шкіру.

Мати-й-мачуха - Має протизапальні, ранозагоювальні та вологозберігаючий властивостями.

Подорожник - Має протизапальну, протимікробну, ранозагоювальну, вологозберігаючий дією.

Ромашка - Знімає роздратування, прискорює процес регенерації шкіри, послаблює алергічні реакції.

Чебрець - Стимулює капілярний кровоток. Використовується як антисептичний і ранозагоювальний засіб.

Чистотіл - Володіє антисептичною і ранозагоювальну дію.

Шипшина - Стабілізує ліпідний обмін, знижує проникність і крихкість капілярів, має ранозагоювальну і протизапальну дію. ...

Як доглядати за шкірою рук?

Підтримувати стан епідермісу в хорошому стані потрібно зсередини, тому починати варто зі збалансованого харчування, дотримання питного режиму і прийому спеціальних вітамінів. Правильний догляд передбачає:

Скорочення негативних впливів

Прання, прибирання, миття посуду негативно позначаються на епідермісі. Важливо займатися домашніми справами в рукавичках і наносити захисні засоби для шкіри рук.

Регулярний пілінг

Можна використовувати готові або домашні види засобів для видалення ороговілих клітин.

Зволоження і живлення

Підтримувати баланс вологи, зберігати епідерміс м'яким і еластичним допоможе якісна крем-маска для шкіри рук.

Манікюр

Нігті слід тримати чистими і доглянутими, вчасно зрізати або відсувати кутикулу, позбавлятися від задирок.

Готові маски для рук

Індустрія краси пропонує жінкам величезну кількість SPA-процедур, які легко проводити самостійно. Для живлення, зволоження і омолодження шкіри призначені наступні засоби:

Маска-рукавички для рук

Найпростіший спосіб догляду за епідермісом. Треба просто надіти рукавички і почекати 30-40 хвилин. Під час процедури можна займатися домашніми справами.

Крем-маска для рук

Зручний формат інтенсивного засобу, який доглядає. Більшість масок не вимагають змивання, містять багато натуральних компонентів і миттєво надають шкірі бархатистість і м'якість.

Маска для рук з парафіном

Такі продукти глибоко зволожують шкіру, сприяють загоєнню і пом'якшенню. Маски є альтернативою парафіновим ванночкам, надаючи ідентичний вплив.

Рецепти масок для рук

Якщо є трохи вільного часу, можна приготувати лікувальні засоби самостійно. Маска для рук в домашніх умовах з натуральних компонентів обійдеться набагато дешевше і професійної косметичної продукції, і маніпуляцій в салонах краси. Ефект від таких процедур не гірше дорогого SPA, особливо при регулярному їх виконанні.

Живильна маска для рук

Дефіцит корисних речовин призводить до лущення, розтріскування епідермісу, утворення виразок. Вітаміни для шкіри рук потрібні і з метою підтримання доброго стану нігтів. Без них на пластинах з'являються дефекти, спостерігається ламкість і крихкість, повільне зростання. Вирішити ці проблеми допоможе інтенсивний живильний склад на основі продуктів бджільництва.

Маска для рук з медом

Інгредієнти:

кокосова олія - 2 ст. ложки;

мед - 2 ст. ложки;

квітковий пилок - на кінчику ножа;

ефірна олія розмарину - 4 краплі.

Приготування і застосування:

Змішати всі компоненти.

Помістити масу на парову баню.

Підігрівати засіб до плавлення кокосової олії. Склад повинен бути просто теплим.

Нанести маску на руки.

Надіти поліетиленові та тканинні або вовняні рукавички.

Через 15 хвилин змити косметику.

Зволожуюча маска для рук

Кращим засобом, що перешкоджає втраті вологи, вважається гліцерин. Він створює мікроскопічну повітропроникну плівку на поверхні епідермісу, не дозволяючи клітинам зневоднюватися. Майже всі професійні маски для шкіри рук виробляються з включенням цієї речовини. В домашніх умовах теж легко приготувати засіб, як в SPA-салоні.

Маска для рук з гліцерином

Інгредієнти:

вівсяна мука - 1,5 ст. ложки;

оливкова олія - 1 ст. ложка;

гаряча вода - 1 ст. ложка;

лимонний фреш - 1 ч. ложка;

косметичний гліцерин - 1 ч. ложка.

Приготування і застосування:

Розвести вівсяну муку в гарячій воді.

Додати до каші інші компоненти, добре перемішати.

Нанести склад на чисті руки.

Через 20 хвилин вимити шкіру в теплій воді.

Омолоджуюча маска для рук

Втомлена і в'яла шкіра потребує підвищеної концентрації вітамінів та поживних речовин, стимуляції вироблення еластину і колагену, прискорене оновлення клітин. Омолоджуюча маска для рук в домашніх умовах - вдалий спосіб повернути їм гладкість і пружність, позбутися від пігментних плям і зморшок. Представлену процедуру рекомендується повторювати кожні 4-6 днів для підтримання результату.

Маска для рук з крохмалем

Інгредієнти:

стиглий банан - 1 шт.;

зелений чай - 50 мл;

картопляний крохмаль - 1 ст. ложка;

мед - 1 ч. ложка;

сирий яєчний жовток - 1 шт.

Приготування і застосування:

Розім'яти виделкою банан до стану кашки.

Змішати його з іншими складовими.

Масу розподілити по руках.

Надіти целофанові рукавички.

Вимити шкіру через півгодини прохолодною водою з милом.

Змастити кремом.

Відбілююча маска для рук

Поява гіперпігментації, потемніння і подразнень на епідермісі рук сильно псує зовнішній вигляд жінки і натякає на вікові зміни. Існує проста, але дієва відбілююча маска для рук в домашніх умовах. Вона поверне шкірі свіжість і впорається з пігментними плямами вже після першого застосування. Для досягнення максимального ефекту варто провести 4-5 процедур.

Маска для рук з солі і соди

Інгредієнти:

гель для вмивання або пінка - 3 ст. ложки;

харчова сода - 2 ст. ложки;

дрібна морська сіль - 2 ст. ложки.

Приготування і застосування:

Швидко змішати всі компоненти, щоб реакція соди ще не закінчилася.

Нанести пінливу масу на руки.

М'яко втирати засіб протягом 10 хвилин.

Вимити шкіру теплою водою та обробити її зволожуючим кремом.

Маска для рук і нігтів

Краса рук і пальців не обмежується тільки зовнішнім виглядом шкіри. Без красивого манікюру рецепти для рук безглузді. Якщо є проблеми з нігтями, спостерігається їх розтріскування, утворення плям і рисок, крихкість і ламкість, необхідно пройти курс процедур, які відновлюють та зміцнюють рогові пластини. Після такого лікування вони стануть міцними і придбають здоровий колір.

Маска для рук, кутикули і нігтів

Інгредієнти:

стиглий помідор - 0,5 шт.;

морська сіль - 0,5 ч. ложки;

оливкова або мигдальна олія - 1 ст. ложка;

ефір розмарину - 1-2 краплі.

Приготування і застосування:

Потовкти помідор.

Змішати м'якоть з іншими компонентами.

Втерти засіб в нігті.

Почекати 5 хвилин і розподілити залишки маски по шкірі рук.

Через чверть години вимити їх в теплій воді з милом.

Змастити шкіру живильним кремом.

 

Ножниці для кутикули — професійний ріжучий інструмент для манікюру та педикюру, застосовується для обрізання кутикули, нігтів на пальцях рук і ніг. Розрізняють манікюрні та педикюрні ножиці для кутикули з довжиною лез від 4 до 28 мм. Кусачки для нігтів - інструмент для корекції довжини вільного краю нігтьової пластини. Пушер для манікюру застосовується для зрушування відросшої шкіри навколо нігтя, кутикули, ближче до основи нігтя.. Всі пилочки для корекції нігтів розрізняються за ступенем жорсткості. Абразивність інструменту для манікюру вимірюється в Гріті. Чим більше даний показник, тим дрібніше напилення і, відповідно, тим м'якше саме полотно. Пилки для штучних нігтів володіють абразивностью від 100 до 180 грит. Для натуральних кінчиків використовується полотно з показником жорсткості від 180 до 240 одиниць. Абразивність від 240 до 500 грит застосовується для шліфування нігтів. Ну а полірування виконується полотном Бафа або пилочки з індикатором більше 1000 одиниць.



Ножиці-тримають паралельно кутикулі, починаючи зріз з бокового правого синусу поступово рухаючись по колу до лівого синусу, намагаючись отримати цілісно зрізану кутикулу у формі валику  Кусачки та/або щипчики- тримають паралельно боковим валивам , лезо перпендикулярно до шкіриПилки- паралельно вільному краю та перпендикулярно до лінії волоса нігтя, бічні сторони – пилка паралельно бічним валикам(синусу),Пушер для кутикули-лопатка зафіксована на нігті та поступово відштовхує та піднімає кутикулу,   Поліруючий баф;  Манікюрна щітка

Масаж рук - це комплекс різноманітних прийомів по дії на певні ділянки. Він включає в себе такі методи, як погладжування, поплескування, пощипування, натискання, скручування, розтирання, похлопування, вібрація, кругові, точкові, зигзагоподібні, розминання, у формі 8 і багато інших. Всі прийоми здійснюються в певній послідовності. Масаж рук впливає на всі шари шкіри, м'язи, судини, суглоби, сальні і потові залози.

Техніка виконання масажу кистей рук



1.Нанести крем, тальк, олію або лосьйон на тильну сторону руки. Потім м’якими поглажуючими рухами розтерти по всій поверхні кисті. Плавними рухами згинайте і розгинайте кисть в області зап’ястка.2.Масажуйте пальці, повільно пропускаючи їх між вказівним і великим пальцями своєї руки у напрямку від долоні до кінчиків пальців3.Покладіть руку клієнта на стіл, ліктем донизу. Масажуйте долоню круговими рухами великих пальців рук, поперемінно то в одному напрямку, то в іншому.4.Покладіть руку клієнта на стіл і, почергово масажуйте пальці круговими рухами, завершуючи легким натиском на їх кінчики.5.Міцно тримаючи руку клієнта, масажуйте кисть круговими рухами, рухаючись від зап’ястка до кінчиків пальців. Потім сковзаючими рухами переведіть свої руки на зап'ясток клієнта і виконайте три кругових рухи в протилежних напрямках в області суглоба.6.Помасажуйте кожен пальчик.7. Потім переверніть руку долонею догори і все повторіть знову…8.Всі рух и виконують по три рази.

У догляді за нігтями, в поліпшенні їх зовнішнього вигляду і прискоренні зростання одну з головних ролей відіграють ванночки. За допомогою ванночки для нігтів  можна назавжди забути про розшаровування, сухість, а також зміцнити і надати нігтикам здоровий і доглянутий вигляд. Найпопулярнішими вважаються ванночки, які готуються з трав’яних зборів. Крім трав’яних ванн, також популярністю користуються розігріваючі, які дозволять прискорити зростання нігтів. Щоб збільшити ефективність ванночки, можна додати в неї деякі інгредієнти, наприклад, ладан, бергамот, пачулі, кедр або іланг-іланг. Щоб зробити нігті більш гладкими і прискорити їх зростання, можна зробити ванночку з добавлянням лимона, олії мірри і евкаліпта. Мацерація - це процедура догляду за нігтями, яка має додаткову назву «мокрий манікюр». У перекладі з латинської слово «мацерація» означає «розм'якшення», «розмокання».


Для приготування ванн слід підігріти 1 літр води до 37-40 градусів і влити концентрований відвар трав. Цей склад потрібно підготувати заздалегідь – залити водою висушені рослини в співвідношенні 1 частина трав на 3 частини киплячої води. Довести до кипіння і дати настоятися до охолодження. Мінеральні ванночки для рук. Основу будь-якої мінеральної води становлять сіль і сода. На літр води потрібно взяти 1 столову ложку солі і 1 чайну ложку соди. Масляна ванночка з йодом для зміцнення нігтів - змішайте оливкова олія з 4 краплями йоду, злегка підігрійте суміш і опустіть пальці рук на 10 хвилин. На завершення просто промокніть руки паперовим рушником. Така ванночка дозволить запобігти розшарування нігтів. Ванночка з йодом і сіллю для зміцнення нігтів - розчиніть в склянці теплої води одну столову ложку морської солі, капніть в суміш 4 краплі йоду, опустіть пальці рук на 20 хвилин. Ванночки для нігтів з лимоном . Про цілющі властивості лимона знають усі. Високий вміст вітаміну С в цьому цитрусових фруктів дозволяє нам використовувати його для лікування різних захворювань. Що стосується використання лимона для лікування нігтів, то тут важливо пам'ятати наступне: свіжий сік лимона при надмірному застосуванні може нашкодити нігтям. Тому лимонна терапія повинна проводитися курсом в 2-3 місяці з використанням лимона раз на тиждень. Масляна ванночка з лимоном для зміцнення нігтів - змішайте 3 ст.л. рослинного масла з чайною ложкою лимонного соку, злегка підігрійте на водяній бані і опустіть кінчики пальців в теплу ванночку. Через 15 хвилин просто промокніть руки сухою серветкою.

будова нігтьової пластини

Основою нігтьової пластинки є кератин - білок, який також присутній і в шкірі. З нього ж утворюються волосся. Щільність кератину у нігтях і волоссі обумовлена тим, що в цьому білку присутня значна кількість атомів сірки. Утворюються між молекулами зв'язку зміцнюють білок, роблячи його твердим. Багато в чому, кількість сірки, а точніше цистеїну, амінокислоти, в яку входить сірка, визначається не тільки її змістом в організмі, але і спадковими особливостями. Так, у деяких людей концентрація цистеїну більш висока, що робить нігті твердими.

Між шарами кератину розташовуються тонкі прошарки жиру і води. Саме ці прошарки надають нігтьової пластинці еластичність і блиск. Ніготь може вбирати воду, при цьому збільшуючи свою товщину. Тому у людей, які часто контактують з водою, нігті стають м'якими і товстими.


будова нігтьової пластини. Матрикс.Нігтьова пластина.Нігтьо веложе.Кінцева фаланга пальця.Зв'язки.Задній нігтьової валик.Кутикула.Епініхій.Птеріхій.Лунула.Гіпоніхій.Вільнийкрай.Кровоносні судини.


На нігтьової пластини видно: піднігтьового пластинка (наукова назва - гіпоніхій) - в своєму складі має базальні і шипуваті клітини; епоніхій - знаходиться біля основи жива шкіра; лунка (лунула) - білий за кольором ділянку у формі півмісяця; вільний передній край - частина нігтя, яка виступає за край пальця

 






Немає коментарів:

Дописати коментар