7 клас

Трудове навчання (дівчата)

Тема. Остаточна обробка виробу.Презентація проекта

Добрий день дівчата!!! Щиро рада знову бачити вас усіх. 

Сьогодні в нашій творчій майстерні панує особлива атмосфера, адже кожен з вас упродовж багатьох занять старанно працював, докладав чималих зусиль для того, щоб урешті-решт довести, що цей час витрачено недарма і що результат вашої праці всіх задовільнить. Як ви вважаєте ваші вироби вже повністю завершенні, ними можна користуватися? ( Так. Ще ні). А ви знаєте як за ними доглядати? Тому зараз, протягом нашого уроку, нам потрібно буде зробити кілька останніх штрихів і ваші вироби будуть готові до застосування. Адже усі вироби, які виготовленні на підприємствах мають привабливий вигляд, та завжди мають символи за якими легко доглядати за даним виробом і продовжити час його експлуатації .

Кінцева  обробка

Остаточний вигляд виробу залежить не тільки від якості пряжі та бездоганного в'язання деталей. Дуже важливо, наскільки акуратно виконана обробка та з’єднання цих деталей в єдине ціле - готовий виріб.

Якщо виріб складається з однієї деталі, то для надання виробу завершеного вигляду слід заховати кінчики пряжі, що залишились на початку та в кінці роботи.

Ці кінчики ні в якому раз не можна обрізати під в’язку! Іх слід заховати під стовпчики за допомогою гачка, і тільки потім залишок пряжі обрізати.

Оздоблення в’язаного виробу.

Для того, щоб готові вироби були більш привабливими, використовують різні види оздоблень. Але не кожний в’язаний гачком виріб має бути оздоблений. Іноді достатньо тільки красиво оздобити гачком краї виробу, щоб він мав гарний вигляд.

Щоб підкреслити свій стиль, додати родзинку в образ і внести різноманітність у гардероб, буває досить створити лише кілька оригінальних речей. Трохи мережив, ажурний комірець, шаль - і одяг виглядає більш елегантно та витончено. Проявивши трохи фантазії можна дуже вдало «вписати» моду в свій гардероб і «оживити» старі речі, витративши на це зовсім мало часу. Тільки важливо дотримуватися почуття міри - кожен елемент оздоблення повинен відповідати задуму й гармоніювати з костюмом, щоб нові або оновлені моделі не виглядали незграбно і без смаку.

Під час добору виду та способу оздоблення слід звернути увагу на доречність запланованого оздоблення та наявність відповідних матеріалів. Якщо оздоблення буде виконуватись квітками в’язаними гачком, то слід добирати пряжу такої самої якості, що і виріб, або ззовні схожу. Часто вироби виготовляються з натуральної пряжі, а от для оздоблення можна використати будь яку за походженням.

Крім цього слід звернути увагу і на кольори оздоблення. З попередніх класів ви вже знаєте, наскільки важливо правильно добирати кольори, адже від цього залежатиме загальне сприйняття виробу, а також його вигляд.

Вибір виду оздоблення залежить від:

виду виробу,

призначення виробу,

фактури матеріалу,

наявних матеріалів та можливостей,

естетичного смаку виконавця.

Оздобити в’язані вироби можна: вишивкою нитками, вишивкою стрічкою, блискітками, намистинками, бісером, фурнітурою, аплікацією, в’язаними оздоблювальними елементами та ін..

Під час виконання оздоблень ви повинні пам’ятати, які кольори між собою поєднуються.  Різні кольори й колірні поєднання по-різному сприймаються людиною, викликають найрізноманітніші асоціації, почуття: можуть створювати життєрадісний настрій або дратувати, підвищувати або знижувати працездатність. Колір може впливати і на наше відчуття простору, його зорове сприйняття.

Також ви повинні пам’ятати про композиційне рішення розташування оздоблювальних елементів. В цьому вам допоможе власний досвід, спостережливість, знання, а також різноманітні джерела інформації. У перших спробах ви можете скористатися готовими зображеннями оздоблень і повторити їх, а далі – намагатися створити свою власну неповторну композицію.

Догляд за в’язаними виробами.

Плетені вироби слід прати в теплій (40 °С) м’якій воді вручну або щадний режим в маш.

Випраний виріб слід добре прополоскати.

Після прання виріб слід загорнути в махровий рушник, покласти його на горизонтальну поверхню і розправити.

Залежно від узору плетеного виробу його прасують або пропарюють, накривши двома шарами вологої марлі.

Зберігати плетені вироби потрібно вільно складеними. Вішати їх на плічка в жодному разі не можна.

Отже в’язані вироби потребують особливого догляду. Навчитись правильно доглядати за в’язаними виробами так само важливо, як і вив’язувати їх. Неправильний догляд може легко зіпсувати бездоганно виконану річ. У поняття догляду за в’язаними виробами входить прання, підкрохмалювання, сушіння, прасування. В деяких випадках достатньо обробити деталі виробу паром.

Якщо виріб складається з кількох деталей, то слід обробити паром кожну деталь перед їх з’єднанням. Якщо ж виріб складається з однієї деталі, то остаточна обробка виконується в кінці.  Не рекомендується полотно зв'язане гачком, прасувати, незалежно від візерунка або матеріалу. Краще такі вироби обробити паром. Обробляти паром можна тільки вироби з вовни або з бавовни - льону, вироби з смесових і штучних волокон відпарюють холодним способом.

В інших випадках використовують праску і вологу лляну тканину. Саме лляну, тому що вона добре охороняє оброблювану деталь від впливу високої температури і, утримуючи достатню кількість вологи, дає хорошу пару. Праску для цього розігрівають до максимальної температури. Вологою, злегка віджатою лляною тканиною слід накрити зразок або деталь, укладені виворітною стороною вгору. Потім гарячою праскою слід водити над деталлю, майже не торкаючись до тканини, повністю утримуючи праску «в повітрі». Над кожною оброблюваною ділянкою слід проводити праскою кілька разів, не доводячи тканину до повного висихання.  Знявши тканину, деталь залишають до повного висихання. 

Вовняні вироби перуть у теплій воді спеціальними пральними порошками або рідинами для делікатного прання. Якщо такі засоби відсутні, можна скористатись шампунем. Речі занурюють у розведений в теплій воді із засобом розчин, злегка мнуть (приблизно 10–15 хв). Після цього річ кілька разів полощуть у воді приблизно тієї самої температури, що і прали. Під час останнього полоскання бажано додати у воду столову ложку оцту. Не можна користуватися щіткою під час такого прання!

Після прання річ полощуть у ледь теплій воді, додавши під час останнього полоскання столову ложку оцту. Ажурні речі прасують з вивороту через вологу тканину.

Часто виробам або деталям, з яких вони складаються слід надати певної форми або закріпити елементи в певному вигляді. Якщо після прання просто висушити такі деталі існує вірогідність того, що вони не триматимуть необхідної форми. Для запобігання їх підкрохмалюють. Для цього спочатку розправляють його на горизонтальній поверхні, а потім зволожують розчином крохмалю, або занурюють. Для цього 2 чайні ложки картопляного крохмалю розводять у 1 л води. Однак значно простіше використовувати крохмальний розчин в аерозольній упаковці, який можна придбати у торгівельній мережі. Підкрохмалений виріб розкладають на рушнику, розтягують до придання необхідної форми та прикріплюють до рушника шпильками

На готових виробах зазвичай на етикетках показують, як доглядати за цим виробом.

Орієнтовний план захисту проекту

♦♦ Сфотографувати виріб

♦♦ Пояснити, у чому полягала мета проекту та які було поставлено завдання для виконання роботи.

♦♦ Розповісти про особливості конструкції та переваги створеного виробу порівняно з іншими.

♦♦ Відзначити недоліки в роботі (що можна переробити (удосконалити) у разі повторного виконання проекту з метою покращення якості й естетичності сприйняття.

♦♦ Визначити, чи відповідає виготовлений виріб запланованому задуму

♦♦ Відзначити, які знання, уміння та навички отримано під час реалізації проекту (які джерела пошуку інформації опрацьовано, які нові техніки (технології) опановано, які навички вдосконалено, які особисті надбання у проектній роботі, що було найцікавішим у роботі тощо).

♦♦ Дати об’єктивну оцінку виконаній проектній роботі, визначити, чи досягнуто заплановану мету

♦♦ Прорекламувати виріб або проектну роботу в цілому

♦♦ Розповісти, чи отримано задоволення від результатів діяльності

 Завдання: виконати кінцеву обробку та оздоблення виробу, сфотографувати та разом з захистом відіслати

 alena.9.bocharova@gmail.com

 

Немає коментарів:

Дописати коментар