5 клас

Тема. Як вирішувати практичні завдання в побуті. Сервіровка стола до сніданку.

Люблю я свій розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок.
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Учителя слово
Здійсню практично..

Відгадайте загадки та викресліть вгадані слова. Читаючи зверху вниз решту складів ви дізнаєтесь тему уроку
 


Чи помічали ви коли-небудь, що грамотне сервірування столу робить їжу, що подається, смачнішою? Це дійсно так, адже всі наші почуття пов'язані між собою і те, що тішить око, також може вплинути на смак та аромат нашої їжі, тому правильне сервірування столу є одним із ключових моментів у створенні святкової атмосфери і на неї варто звернути особливу увагу!

Сервірування столу – це свого роду процес, який не лише прикрашає прийом їжі, він робить його більш зручним, комфортним, атмосферним. Повсякденний прийом їжі перетворюється в щось особливе. Таким чином, кожен може зробити звичайний сніданок дня чимось прекрасним, привабливим. Необов'язково чекати свят, навчіться робити свято в будні або вихідні дні.


Сніданок – це найважливіший прийом їжі, він забезпечує організм необхідними поживними речовинами, це запорука здоров'я, хорошого самопочуття протягом дня і бадьорого настрою.

Під час сніданку людина заряджається енергією і позитивним настроєм на весь день. Саме тому сніданок необхідно зробити красивим, смачним і неквапливим, а за допомогою правильної сервіровці столу, можна зробити цей процес прийому їжі апетитним, цікавим і стильним. Треба прагнути сервірувати стіл щодня. Це допоможе виробити звичку правильно користуватися приладами, привчить до акуратності.
Приємний сніданок в колі сім’ї сприятиме гарному настрою на весь день.

Як правильно сервірувати стіл до сніданку?

Для сервіровки ранкового столу набір предметів підбирають залежно від страв, що входять в меню.

Меню – це перелік пропонованих страв і напоїв.


  • Смачним
  • Поживним
  • Корисним
Від цього залежить наша працездатність та самопочуття у першій половині дня

Мета сервірування:
  • Порядок на столі.
  • Зручність.
  • Охайність.
  • Приємний вигляд столу.
  • Підвищує апетит.




Далі йде черга сервірування столових приладів. З правого боку від основної тарілки кладеться ніж, лезо має дивитися убік тарілки. Праворуч від ножа розміщується столова ложка, а за нею чайна, ложки кладуться опуклою стороною донизу. З лівого боку від тарілки, також опуклою стороною вниз, кладеться виделка її зубчики повинні дивитися вгору. Десертну ложку можна розмістити над основною тарілкою, ручка дивиться вправо, але лише за умови, що столова ложка буде відсутня.



1 — тарілка для хліба;
2 - склянка для води;
3 — чашка;
4 — серветка;
5 - виделка для закусок;
6 —тарілка для гарячого;
7 — столовий ніж;
8 - десертна ложка.
Ліворуч від вилки можна покласти серветку, але тільки одну, решта серветок має знаходитися в спеціальній підставці.
Складання серветки для сервірування столу.


Особливу роль у сервіруванні столу для сніданку відіграють додаткові елементи оформлення столу, вони допоможуть створити святковий настрій, стануть предметом для розмови та зроблять ваш сніданок оригінальнішим. Невід'ємною частиною святкового декору є квіти! Вміло складений квітковий букет додасть нових фарб і створить незабутню атмосферу свята навіть у самісінькій тьмяній і похмурій кімнаті, а барвиста композиція з польових квітів у скляній або фарфоровій вазі подарує вам казковий аромат весняного цвітіння і надасть завершеності вашому інтер'єру. Також в декоруванні столу вам допоможуть різні тематичні аксесуари, будь то веселі порцелянові фігурки або елегантні підвіски.

Яблука або лимон подаються вже нарізаними у парі з виделкою для фруктів, варення та мед наливаються у спеціальну розетку, а цукор подається у цукорниці. Все це має знаходитися в центрі столу для того, щоб кожен бажаючий зміг легко взяти те, що йому необхідно.








Правила поведінки за столом – це одна із частин, якої повинна дотримуватись вихована та культурна людина. Цих правил потрібно дотримуватися та поважати оточуючих.

Адже від того, як ви себе поводите за столом, можна судити про ваше виховання в цілому. І щоб не потрапляти в незручну ситуацію перед оточуючими, потрібно знати правила етикету поводження за столом під час їжі.

Існують певні правила поводження за столом, які потрібно знати, і їх дотримуватися. Необхідність таких правил виникла з поваги до тих, з ким ти сидиш за одним столом, чи до людей, які вас запросили в гості.


Правила поведінки за столом:
  1. Перед тим як сісти за стіл, слід вимити руки.
  2. За столом сидіти прямо, не розставляти широко лікті, не класти їх на стіл.
  3. Слід правильно тримати в руці ложку, виделку, ніж.
  4. Не можна сідати дуже близько або дуже далеко від стола, а також розвалюватись і гойдатись на стільці.
  5. За столом не наспівують і не насвистують, під час їжі не читають, не граються столовими приборами, серветкою, бахромою скатерки.
  6. Не можна їсти з ножа , а також накладати ним їжу на виделку. Не прийнято різати ножем рибу, котлети, варені овочі, голубці, яєчню. Ці страви їдять, відокремлюючи невеликі кусочки виделкою, яку тримають у правій руці.
  7. Під час їди не можна плямкати, сьорбати, голосно жувати. Треба їсти не дуже швидко, добре пережовувати їжу, при цьому із закритим ротом. Не можна розмовляти з наповненим ротом.
  8. Не можна брати їжу із загальних блюд своїм столовим прибором.
  9. Хліб треба брати для себе з хлібниці рукою, а не виделкою. Не можна кусати хліб від цілої скибки, треба ламати її невеликими шматочками.
  10. Птицю і дичину їдять за допомогою виделки та ножа. Проте коли на кісточці залишаються невеликі шматочки м`яса, їх можна доїдати без допомоги ножа і виделки, тримаючи кісточку руками.

А зараз, знання які ви отримали на уроці, закріпимо на практиці.
  1. Приготувати сніданок
  2. Сервірувати стіл до сніданку

  • ВІДПОВІДАТИ ВИДУ ОБСЛУГОВУВАННЯ (СНІДАНОК).
  • ВІДПОВІДАТИ МЕНЮ (ПЕРЕЛІКУ СТРАВ, НАПОЇВ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ).
  • БУТИ ЕСТЕТИЧНОЮ (ПОЄДНУВАТИСЯ З ФОРМОЮ СТОЛУ, КОЛЬОРОМ
  • СКАТЕРТИНИ, СЕРВЕТОК, ФОРМОЮ ЇХ СКЛАДАННЯ, ЗАГАЛЬНИМ ІНТЕР’ЄРОМ )
  • ВІДОБРАЖАТИ НАЦІОНАЛЬНУ ОСОБЛИВІСТЬ.
  • ВСІ ПРЕДМЕТИ НА СТОЛІ ПОВИННІ БУТИ РОЗМІЩЕНІ ЗГІДНО ПРАВИЛ.
  • ПОСУД, ПРИБОРИ, БІЛИЗНА, ДЕКОРАТИВНІ ПРИКРАСИ ПОВИННІ БУТИ ВИКОНАНІ В ОДНОМУ СТИЛІ.
  • ВСІ ЕЛЕМЕНТИ СЕРВІРОВКИ ПОВИННІ ГАРМОНУВАТИ ПО КОЛЬОРУ І ФОРМІ.
  • ПОЄДНАННЯ В СЕРВІРОВЦІ НЕ БІЛЬШЕ 3-Х КОЛЬОРОВИХ ВІДТІНКІВ.
  • ХУДОЖНІЙ СМАК І ВІДЧУТТЯ МІРИ - ЗАПОРУКА УСПІХУ, ВАЖЛИВО НЕ ПЕРЕВАНТАЖУВАТИ СТІЛ ПРИКРАСАМИ.

Завдання: виконати сервірування столу до сніданку






Немає коментарів:

Дописати коментар