5 клас

Тема. Як правильно використовувати побутову техніку

Пролунав для всіх дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Всі ми, просто, молодці!


Уважно розглянути хмаринку слів. Здогадайтесь про що ми сьогодні будемо говорити.
Сьогодні ми з вами поговоримо про побутову техніку. Дізнаємося, яка техніка називається побутовою і чому, її види, групи та загальні правила користування технікою, навчимося знаходити необхідну інформацію про неї у технічних паспортах. Набуті знання та вміння допоможуть нам у повсякденному житті та побуті.

Побутова техніка — це техніка, що використовується в побуті. Призначається для полегшення домашніх робіт, для створення комфорту в повсякденному житті людини.

Поняття «побутова техніка» з’явилося не так давно. Запитайте у своїх бабусь і дідусів, чи думали вони, що коли-небудь те, що здавалося неймовірним і фантастичним, увійде в наше життя? Неймовірне тепер стало повсякденним і звичним, і ми вже його не помічаємо. У наших будинках з’явилася побутова техніка — непомітний і скромний помічник, що має безліч можливостей.

До сучасного побутового електрообладнання належать різні категорії товарів, без більшості яких неможливий побут сучасних людей. Холодильники, пилососи, пральні машини, електропраски, радіоприймачі, відеокамери, телевізори, калькулятори — побутові електроприлади.

Пригадайте, як зазвичай починається ваш ранок і скільки різних побутових електроприладів допомагають вам не спізнитися до школи. Поки ви вмиваєтеся, сніданок розігрівається в мікрохвильовій печі, на столі весело закипає електричний чайник, а по всій квартирі розноситься чудовий запах свіжоспечених у хлібопічці булочок. А якщо ще згадати про дідусеву електричну бритву, фен, яким користується мама, та інші досягнення технічного прогресу? Все це — побутові електроприлади — цілий світ простих і складних дуже корисних речей.
 

Побутовий електроприлад – це електричне або електромеханічне обладнання, що виконує корисну роботу в домашньому господарстві, наприклад, приготування їжі, прибирання, нагрівання, прання тощо.
Знайди і порахуй побутову техніку





«Помогатор» з м/ф «Фіксики»



Схема включає в себе основні чотири блока, представлені у вигляді голови, хвоста, верхніх и нижніх кінцівок. Зв’язуючи ланкою виступає основна кістка або хребет риби.

• Голова — проблема, питання або тема, які потребують аналізу.
• Верхні кісточки — на них фіксуються основні поняття теми, причини, які призвели до проблеми.
• Нижні кісточки — факти, що підтверджують наявність сформульованих причин, або зміст понять, які показані на схемі.
• Хвіст — відповідь на задане питання, висновки, узагальнення.

Засіб Фішбоун передбачає ранжирування понять, тому найбільш важливі з них для вирішення основної проблеми розміщують найближче до голови. Всі записи повинні бути короткими, точними і відображати тільки зміст понять. Це дає можливість вибрати головне та відкинути все зайве.
Заповнити

Подивіться відео. Робот для розливу та подачі Пепсі




Мультфільми. Як влаштовані деякі прилади

Фіксики – Холодильник  https://www.youtube.com/watch?v=fL296zNQWao

Фіксики Міксер. https://youtu.be/LCDmW5I8WD0

Фіксики – Пилосос https://www.youtube.com/watch?v=lw_eLfC5eIs

Фіксики – Електрочайник https://www.youtube.com/watch?v=-nUnNyBW2_0



1. Ознайомитися з інструкцією користування електроприладом.
2. Користуватися тiльки справними електроприладами.
3. Побутові електроприлади вмикати й вимикати лише в присутності дорослих.
4. Не вмикати одночасно велику кiлькiсть електроприладiв. Вiд цього перегрiваються електропровiдники й може виникнути пожежа.
5. Перед умиканням електропобутових приладів у мережу перевірити, чи не зіпсований електрошнур.
6. Вилку електрообладнання вмикати й вимикати з розетки, тримаючись за її корпус лише сухими руками.
7. Праски, тостери, духові шафи, обігрівачі й iншi електро-нагрiвальнi прилади ставити на металевi та керамiчнi пiдставки.
8. Під час роботи з міксерами, блендерами, соковижималками й електром’ясорубками звертати увагу на рухомі гострі частини приладів, що можуть поранити.
9. Не залишати на тривалий час увімкнені електроприлади без нагляду.
10. Після закінчення роботи вчасно вимикати електроприлади.

Пам’ятайте!

Електроприлади несуть не лише користь, а й небезпеку. Якщо ви помітили несправності, зокрема пошкоджений корпус, відсутність світіння індикаторної лампочки, оголений шнур, зміну швидкості роботи або невластиві звуки — користуватися такою побутовою електротехнікою заборонено!

Порушення правил безпечної праці з побутовими електроприладами та електроустановками може загрожувати здоров’ю та життю.

Технічний паспорт електроприладу

Технічний паспорт на електроприладі




Напевне немає людини, яка не вживає такого напою, як чай. Він давно користуються любов’ю у людства і став невід’ємною частиною життя кожного із нас. Цей напій володіє якістю об’єднувати людей своїм теплом, неповторним смаком, приносить насолоду, спокій, чудовий настрій і навіть поліпшує здоров’я.

Для заварювання чаю потрібно використовувати хорошої якості чай та воду і мати порцеляновий чи фаянсовий чайник для заварювання. Чай зберігають у порцеляновому чи фаянсовому посуді або скляній банці з притертою кришкою. Водопровідну воду треба поставити на сонце на добу, щоб вона відстоялася. Сама краща – джерельна вода. Заварювати чай треба свіжим окропом (водою, яка кипить перший раз). Коли вода починає закипати – біле кипіння – спостерігається масовий підйом бульбашок повітря, які викликають легке помутніння, потім побіління води.

Для заварювання чаю найкраще використовувати фарфорові чайники. Не рекомендується готувати заварку в металевих казанах, каструлях, чайниках, оскільки погіршується смак і змінюється колір чаю від взаємодії з металом.

1. Порожній чайник для заварювання треба сполоснути окропом, щоб він прогрівся.
2. Засипати заварку, приблизно одну чайну ложку на склянку (за кількістю осіб, які будуть пити) плюс ще одну та залити окропом до половини чайнику (чорний чай) або на 1/3 (зелений і чорний чай) та на 1/25 (зелений чай). Накрити чайник льняною серветкою, щоб закрити отвір.
3. Дати настоятися чорному чаю 3,5 – 5 хв. для появи аромату, зеленому – від 5 до 7-8 хв. для появи кольору.
4. Долити чайник окропом не до самого верху. У зелених чаях доливають окріп другий раз на ¾ на 3-4 хв, потім через 2-3 хв. наливають воду окріп маже до верху третій раз. На поверхні з’являється піна.
5. Розлити чай по чашках не розводячи. Чай використати на протязі 25 хв. після заварювання.
Доливати окріп у заварний чайник не можна, окрім зеленого чаю. Кип’ятити сам чай не можна – він стане міцніше, але втратить смак і аромат.


Послідовність виконання роботи:

1. Вибрати напій для приготування.
2. Дібрати необхідний посуд для приготування напою.
3. Дібрати продукти необхідні для приготування напою.
4. Приготувати напій.
5. Подати на стіл.

До якості гарячих напоїв ставлять такі вимоги:

1.Напої повинні бути свіжими, готувати їх треба за кілька хвилин до вживання.
2. Напої повинні мати приємний запах.
3. Колір завареного чаю має бути золотисто-коричневим.


• В чайних чашках чай приносять готовий з кухні. Чашку ставлять на блюдце ручкою вправо, попереду кладуть чайну ложку ручкою також вправо. Притримуючи бортик блюдця великим пальцем подають чашку справа, правою рукою перед гостем.

• До чаю окремо подають у скляних або порцелянових розетках кусковий цукор, лимон, джем, варення, мед. За бажанням гостей молоко (чай по-англійськи) або гарячі вершки. Цукор-пісок подають у малих цукерничках.

Ті-тестери – це експерти, що створюють ексклюзивні чайні купажі (бренди). Щоб бути завжди професійно готовим, ті-тестер не може вживати солодке, гірке, солоне, приправи, холодне, гаряче, пити алкоголь та палити, заводити котів та собак.

Знайомство з ті-тестером та ті-тестингом

https://www.youtube.com/watch?v=xCWGblGqzDg



Заповніть таблицю: спостереження, висновок


Кольорові капелюшки: синій, червоний та жовтий. Жовтий - факти про знання та вміння; червоний – настрій, емоції; синій - важливість уроку. Ви оберіть один капелюшок та висловіть свою думку про урок.




























Немає коментарів:

Дописати коментар